Tiesiogiai
15min be reklamos
2016 08 08, 12:15

L.Graužinienė ragina premjerą dalykiškai spręsti situaciją dėl J.Miliaus

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pirmadienį paragino ministrą pirmininką Algirdą Butkevičių dalykiškai, o ne viešųjų ryšių priemonėmis per žiniasklaidą spręsti klausimą dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus tinkamumo toliau eiti šias pareigas.
Loreta Graužinienė
Loreta Graužinienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Parlamento vadovė sakė tikinti, kad sprendimai bus priimti šią savaitę.

„Premjero pozicija turi būti darbinė, o ne viešųjų ryšių. Tikiuosi, šis klausimas šią savaitę išsispręs, nes paprasčiausiai nebeskanu darosi visas tas reikalas, taip neturi būti. Turi būti konstruktyvus dalykiškas darbas, jei ten buvo pažeidimų, ar kaip kad sakoma galėjo būti žmonių sveikatai pavojingų dalykų – tai turi būti elgiamasi principingai“, – BNS pirmadienį sakė L.Graužinienė.

Paklausta, ar dokumentų klastojimu ir piktnaudžiavimu tarnyba įtariamas J.Milius turėtų pasitraukti iš pareigų, L.Graužinienė teigė, jog į tai turi atsakyti Vyriausybė, kuriai pavadi Maisto ir veterinarijos tarnyba.

„Kiek girdėjau, ministrė pateiks ataskaitą, tai lauksiu jos. Čia jau vyriausybinis lygmuo, jie turi daugiau informacijos nei mes Seime. (...) Kiek žinau, jau šitos situacijos pradžioje buvo informuotas ministras pirmininkas, jis turbūt daugiau turi informacijos.

Čia Vyriausybės klausimas, bet man nepatinka, kada ministras pirmininkas kaltina savo ministrus per laikraščius, per žiniasklaidą, o ne dalykiškai susėda ir išsiaiškina, kas iš tiesų vyksta“, – svarstė Seimo pirmininkė.

Premjeras socialdemokratų vadovas A.Butkevičius ir žemės ūkio ministrė „darbietė“ Virginija Baltraitienė praėjusią savaitę viešai susikirto dėl Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo J.Miliaus veiklos vertinimo. L.Graužinienė, kaip ir žemės ūkio ministrė, priklauso Darbo partijai.

Žemės ūkio ministrė teigė, jog Maisto ir veterinarijos tarnyba pavaldi Vyriausybei, tad ir jos veiklos bei vadovo atsakomybės klausimą turi vertinti visa Vyriausybė. Tuo metu premjeras viešai paragino ministrę nesikratyti atsakomybės dėl klausimo, kuris priklauso tiesiogiai jos kompetencijai. A.Butkevičius įpareigojo žemės ūkio ministerijos vadovę šią savaitę Vyriausybei pateikti išvadą, ar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas gali toliau eiti pareigas.

Ministrė V.Baltraitienė tai žada padaryti iki Ministrų kabineto posėdžio trečiadienį. Tačiau kartu ji reiškė nuostabą, jog po savaitės tylos premjeras ėmėsi tokių viešų raginimų.

Premjeras į tai atkirto penktadienį viešai apkaltindamas ministrę melu.

„Premjeras pabrėžia, kad kelis kartus ministrę ragino įvertinti VMVT vadovo veiklą ir apgailestauja, kad ministrė skleidžia netiesą“, – rašoma Vyriausybės pranešime.

Premjeras A.Butkevičius grįžta iš atostogų trečiadienį, tą pačią dieną rengiamas Vyriausybės posėdis.

Pagal VMVT nuostatus, tarnybos direktorius yra atsakingas ir atskaitingas Vyriausybei ir žemės ūkio ministrui. Žemės ūkio ministras taip pat teikia tarnybos vadovo kandidatūrą Vyriausybei ir tvirtina tarnybos strateginį veiklos planą. Nuostatuose numatyta, kad tarnybos direktorius už savo veiklą turi atsiskaityti Vyriausybės arba žemės ūkio ministro reikalavimu.

Tyrimą dėl prekybos poveikiu atliekanti teisėsauga aiškinasi įtarimus, kad J.Miliaus vadovaujama Maisto ir veterinarijos tarnyba galėjo nuslėpti bakterijos užkratą šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ produktuose ir nesiėmė reikiamų veiksmų. Šiame tyrime įtarimai be J.Miliaus pareikšti dar penkiais asmenims. Su bendrove „Judex“ siejamas Seimo narys „tvarkietis“ Petras Gražulis apklaustas specialiuoju liudytoju.

Praėjusią savaitė Generalinė prokuratūra ir Specialių tyrimų tarnyba pranešė, jog patikrinus „Judex“ produkciją nepriklausomoje laboratorijoje nustatytas kelių bakterijų užkratas bendrovės šaldytuose gaminiuose. Maisto ir veterinarijos tarnyba sustabdė „Judex“ veiklą ir atlieka savą tyrimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min