Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 24d. 21:41

L.Kasčiūnas: prabėgus pusmečiui migrantai laisvai judėti negalės, apribojimus bus galima pratęsti

Migrantų kasdienybė Rūdninkų poligone
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Migrantų kasdienybė Rūdninkų poligone
„Lietuva galėtų apsimesti, kad nieko neįvyks ir leisti jiems laukti deportacijos su teise laisvai judėti, bet tai būtų neatsakingas elgesys, nes visi puikiai suprantame, kad jie iškart pabėgs iš šalies į Vokietiją etc. Todėl Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (nepalaikė tik socialdemokratų frakcijos atstovė) pritarė, kad atsakingi vidaus reikalų tarnybų pareigūnai galės kiekvienu individualiu atveju pratęsti apribojimus dar 6 mėnesiams.“, – feisbuke rašo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

„Nuo rugpjūčio 2 d., kai pradėjome įgyvendinti principingą apgręžimo politiką, į Lietuvą neįleisti daugiau nei 7000 nelegalių migrantų. Tai išmušė iš A.Lukašenkos režimo rankų daugybę svertų.

Kita vertus, šiuo metu Lietuvoje yra apie 3500 nelegalių migrantų, kurie neteisėtai pateko į Lietuvos teritoriją su Baltarusijos režimo hibridinės agresijos pagalba. Jie laikomi apgyvendinimo centruose, kurie šiuo metu yra nepaprastosios padėties režime. Pagal dar liepą Seimo priimtas specialias pataisas ten jie gali būti laikomi be teisės laisvai judėti 6 mėnesius“, – rašo politikas.

L.Kasčiūno teigimu, remiantis Migracijos departamento statistika, absoliuti dauguma jų yra ekonominiai migrantai: jau iš 2639 išnagrinėtų prašymų suteikti politinį prieglobstį, jį gavo tik 10 užsieniečių, likę atmesti kaip nepagrįsti.

Toliau jis rašo: „Nepaisant priimtų įstatymo pataisų dėl apgyvendinimo migrantų sulaikymo centruose, teismai pradėjo paleidinėti nelegalius migrantus iš šių centrų esant sąlygai neva jei jie turi išsinuomoję būstą. Nevertinsiu konkrečių teismo sprendimų pagrįstumo, tačiau jau matome jų pasekmes. Žiniasklaida atliko tyrimus ir paaiškėjo, kad visi tie būstai tebuvo popierinės pažymos apie tariamą nuomą, o teismų paleisti nelegalūs migrantai iškart dingo iš Lietuvos.

Be to, sausio pradžioje baigiasi ir įstatymo numatytas 6 mėnesių terminas, o nelegalūs migrantai savo ketinimų neslepia: kaip rodo migracijos pareigūnų atliekamos apklausos, absoliuti dauguma nelegalų ketino ir toliau ketina vykti į Vokietiją, mažesnė dalis į Prancūziją, Belgiją ar kitas Vakarų Europos šalis kur tikisi gerų socialinių išmokų.

Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Laurynas Kasčiūnas
Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Laurynas Kasčiūnas

Lietuva galėtų apsimesti, kad nieko neįvyks ir leisti jiems laukti deportacijos su teise laisvai judėti, bet tai būtų neatsakingas elgesys, nes visi puikiai suprantame, kad jie iškart pabėgs iš šalies į Vokietiją etc. Todėl Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (nepalaikė tik socialdemokratų frakcijos atstovė) pritarė, kad atsakingi vidaus reikalų tarnybų pareigūnai galės kiekvienu individualiu atveju pratęsti apribojimus dar 6 mėnesiams. Kiekvienas nelegalus migrantas turės teisę dėl tokio sprendimo kreiptis į teismą. Tačiau alternatyvi sulaikymo priemonė nebus popieriniai viešbučiai, o Valstybės sienos apsaugos tarnybos ar kitos specialiai pritaikytos patalpos su teise judėti tik toje teritorijoje.“

15min primena, kad pastaruoju metu mažėjant į Lietuvos sieną iš Baltarusijos bandančių kirsti migrantų srautams, per pastarąją parą pareigūnai pasienyje apgręžė devynis asmenis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 8

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:29
21:57
01:27:07

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min