Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 18d. 12:11 , Atnaujinta: 2019 sausio 18d. 13:04

L.Kukuraitis: jei pensijos nebus pristatytos iki termino, sutartys su įmonėmis bus nutrauktos

Linas Kukuraitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Linas Kukuraitis

Sutartys su bendrovėmis, kurios iki sausio 26 dienos nepristatys pensijų, bus nutraukiamos ir ieškoma naujų pensijų išnešiotojų, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, susitikęs su pensijas išnešiojančios įmonės „Bastaras“ ir „Sodros“ atstovais.

„Yra labai aiškiai įvardyta, kad jeigu iki sausio 26 dienos nebus išnešiotos pensijos, visos sutartys tuose regionuose bus nutrauktos. Aš pažadu, kad jei pensijos nebus išnešiotos, pats viską padarysiu, kad sutartis būtų nutraukta“, – po susitikimo su „Bastaro“ direktoriumi penktadienį žurnalistams sakė L.Kukuraitis.

Pasak ministro, išnešiotojai susiduria su visa eile problemų.

„Problemos yra įvairiausios, nuo to, kad nežinomi kodai, kaip patekti pas žmones, kad žmonės gyvena kituose adresuose nei deklaravę, kad yra sutarimai, konkrečios dienos, kada žmonės laukia (pensijų – BNS)“, – teigė L.Kukuraitis.

„Visuma yra tokia, kad pristatyti pensijas tokiam dideliam skaičiui žmonių atrodo per didelis iššūkis“, – sako jis.

Pasak ministro, su problemomis išnešiojant pensijas pagrinde susiduria „Bastaras“, todėl kalbėta buvo būtent su šios įmonės atstovais.

Socialinės apsaugos ir darbo ministre viceministrė Eglė Radišauskienė BNS sakė neabejojanti, kad žmonės jiems priklausančių pensijų sulauks iki sausio 26 dienos.

„Mes net neprognozuojame, kad gali būti tų žmonių, kurie negaus (pensijos – BNS) dėl tiekėjo, kad jie nenueis (...) Pensijas jie gaus, mes dabar jau matome, kad dalis žmonių eina tiesiai pasiimti į paštą, jau net patys žmonės pradėjo ateiti ir pasiimti pensijas. Taip pat mes raginame visus žmones, kurie turi banke sąskaitas, kad jie naudotųsi galimybe į ją gauti pensijas“, – aiškino E.Radišauskienė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Eglė Radišauskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Eglė Radišauskienė

Ji konkrečiai neatsakė, kiek laiko pensijų turės laukti žmonės, jei jų išnešiotojai neįvykdys įsipareigojimų jas pristatyti iki sausio 26 dienos ir sutartys su jais bus nutrauktos.

„Yra pagal viešuosius pirkimus ypatingos skubos tvarka perkamos paslaugos iš kito tiekėjo ir viskas užtikrinama, kad būtų gauta laiku (...) Čia yra labai greita procedūra, nes toks pirkimas naudojamas, kai atsiranda force majeure (nenugalimos jėgos aplinkybė – BNS)“, – tvirtino E. Radišauskienė.

Ji nesiėmė vertinti, ar naujo pirkimo laimėtojas nesusidurs su tomis pačiomis problemomis, kurios iškilo dabartiniams pensijų išnešiotojams, taip pat neprognozavo, kad šio pirkimo laimėtoju gali tapti iki šiol pensijų pristatymo paslaugas teikęs Lietuvos paštas.

„Tai bet kuriuo atveju būtų paslaugų pirkimas, nes Lietuvos įstatymai nenumato galimybės pasirinkti įmonę netaikant viešųjų pirkimų, ir aš tikrai negalėčiau prognozuoti, kas tuos pirkimus laimės. (...) Mes norime, kad būtų užtikrintas nuoseklus pensijos gavimas žmonėms, kad nebūtų jokių trikdžių“, – aiškino E.Radišauskienė.

„Mes bet kokiu atveju esame įsipareigoję iki sausio 26 dienos pensijas pristatyti. Vienas tiekėjas, kitas tiekėjas, bet žmonės iki 26 dienos pensijas gaus (...) Mes grasiname, kad sutartys bus nutrauktos, dėl to, kad turime galvoti ir apie kitus būdus, jei gausime informacijos, kad pensijos yra negaunamos. Mes nebūtinai dabar turime pasakyti, kokiais būdais pristatysime (pensijas – BNS)“, – sakė ji.

Paklaustas, ar pradėjus keisti išnešiotojus pensijos nevėluos ir toliau, L.Kukuraitis užtikrino, kad ministerija darys viską, jog pensijas gyventojai gautų laiku.

„Užtikrintume, kad žmonės pensijas gautų tom dienom, kuomet yra įpratę. Yra įdirbis, institucijos žino, kada gyventojai yra įpratę gauti ir tada ieškotume būtų, kad padaryti taip, jog žmonės gautų pensijas į namus“, – sako L.Kukuraitis.

Bendrovės „Bastaras“ darbuotojai pensijas nešioja Vilniaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Palangos miesto, Kretingos, Šilutės, Vilkaviškio, Jurbarko rajonų, Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos savivaldybių gyvenamosiose vietovėse.

Įmonės atstovai situaciją žurnalistams komentuoti atsisakė.

Nuo sausio daliai senjorų pensijas į namus pristato ne Lietuvos pašto darbuotojai, o kitos įmonės, kurios laimėjo „Sodros“ skelbtus viešųjų pirkimų konkursus. Tačiau žiniasklaidoje skelbta, kad beveik pusėje iš 20 savivaldybių įmonės vėluoja lankyti senjorus.

 123rf.com nuotr./Pensija
123rf.com nuotr./Pensija

Kilus senjorų nepasitenkinimui dėl vėluojančių pensijų, „Sodra“ žada, kad jos bus išmokėtos iki sausio 26 dienos.

„Prašome visų pensijų gavėjų kantrybės, pensijos tikrai bus išmokėtos iki sausio 26 dienos“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė laikinasis „Sodros“ vadovas Ježy Miskis.

Anot jo, šiuo metu išnešiota 60 proc. pensijų. Didžiausia problema – Vilnuje ir Kaune.

Pensijas į namus gauna maždaug 200 tūkst. senjorų, kurie turi tokią teisę. Iš jų maždaug 97 tūkst. sausį turėjo sulaukti naujų pensiją atnešančių darbuotojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:03
01:11
01:22

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min