Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 26d. 11:43

L.Linkevičius Baltarusijos kolegai: nusikaltimai prieš piliečius – nepriimtini

Baltarusijos fotografai dalinasi vaizdais iš protestų jų šalyje
Photographers against nuotr. / Baltarusijos fotografai dalinasi vaizdais iš protestų jų šalyje

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius laiške Baltarusijos diplomatijos vadovui pareiškė, jog pažeidžiamos šalies piliečių teisės ir galimi nusikaltimai prieš juos yra nepriimtini, o vienintelė išeitis iš „moralinės ir politinės aklavietės“ – nauji skaidrūs rinkimai.

Atsakydamas į viešą Uladzimiro Makėjaus raginimą nesikišti į Baltarusijos vidaus politiką ir kritiką dėl įvedamų sankcijų, L.Linkevičius pareiškė, jog Baltarusijos valdžia „savo rankomis sugriovė“ anksčiau Europos Sąjungos (ES) puoselėtą viltį, jog šalis ketina atsisakyti represijų prieš opoziciją, taip pat ir „trapius vykstančio bendradarbiavimo ir konstruktyvaus dialogo ženklus“.

„Akivaizdūs piliečių teisių pažeidimai, galimi nusikaltimai prieš savo piliečius nepriimtini demokratinei suvereniai valstybei ir niekaip negali būti pateisinami suverenitetu ar vidinėmis tvarkomis“, – teigia L.Linkevičius

Jis pripažino, kad ES „neketina ir neturi teisės kištis į kitos valstybės vidaus reikalus“, o Baltarusijos suvereniteto ir nepriklausomybės išsaugojimas yra ir Lietuvos nacionalinis interesas.

„Bet šiandien matome, jog valdžia nepajėgi megzti dialogo su savo piliečiais“, – teigia ministras.

„Taip, mes iš tiesų tikime galimybe ir perspektyva vystyti normalius, kaimyniškus, civilizuotus tarpvalstybinius santykius tarp mūsų valstybių, bet tik su būtina civilizuotų santykių bei dialogo tarp valdžios ir pilietinės visuomenės sąlyga. Išeitis iš šios moralinės ir politinės aklavietės gali būti tik nauji, skaidrūs, demokratiniai valstybės vadovo rinkimai“, – pabrėžia L.Linkevičius.

Savo ruožtu U.Makėjus viešame laiške anksčiau pripažino, kad Batarusijoje šiuo metu situacija yra sudėtinga, tačiau paragino Vakarus nutraukti paramą opozicijai.

„Pas mus šiuo metu situacija sudėtinga. Bet kuri iš jūsų valstybių nepraėjo skausmingų nacionalinės brandos etapų? Duokite mums jį patiems pereiti. Geriau su jūsų pagalba, bet be prievartos ir be politinių, finansinių bei kitų akivaizdžių svertų“, – teigė jis.

Baltarusiją krečia gili politinė krizė, besitęsianti nuo rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų. Juose triuškinamu nugalėtuoju oficialiai buvo paskelbtas nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis Aliaksandras Lukašenka. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais, o kilę masiniai protestai šalyje malšinami jėga.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

13:33
01:50
01:28

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min