Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 17d. 11:53 , Atnaujinta: 2019 gegužės 17d. 16:16

Ministras: Rusiją reabilitavusi Europos Taryba rizikuoja prarasti autoritetą

Linas Linkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Linas Linkevičius

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį perspėjo, kad Rusijai balsavimo teisę grąžinusi Europos Taryba rizikuoja prarasti svarbą ir autoritetą.

„Jeigu Europos Taryba ir ateityje įsivaizduos, kad visų šalių įtraukimas yra didesnė vertybė, negu žmogaus teisių, demokratijos ir teisės viršenybės principai, dėl kurių saugojimo šita organizacija ir buvo sukurta, tai tikrai ilgainiui gali tapti institucine problema ir pakirsti šios organizacijos autoritetą ir svarbą“, – BNS sakė L.Linkevičius.

Lietuva buvo viena iš nedaugelio tarp beveik 50 Europos Tarybos šalių, balsavusių prieš Rusijos reabilitavimą.

Maskvai balsavimo teisė šioje organizacijoje buvo suspenduota šiai aneksavus Krymą ir įsitraukus į karą Rytų Ukrainoje.

Ministras tvirtino, kad sprendimas grąžinti šią teisę „ne visiškai teisingai atspindi situaciją“, nes nepasikeitė nei Rusijos veiksmai, nei retorika.

„Iš to darytina išvada, kad žingsnis tikrai nesavalaikis. Mes, žinoma, gerbiame daugumos sprendimą, tačiau akivaizdu, kad jis nebuvo priimtas bendru sutarimu, kas yra įprasta šiai organizacijai“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Kai kurie aukšto rango Rusijos pareigūnai grasino, kad jų šalis apskritai pasitrauks iš Europos Tarybos. Toks žingsnis reikštų, kad paprasti šalies piliečiai netektų galimybės ginti savo teises Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT), tapusiame paskutiniu vilties šiaudu praradusiems pasitikėjimą Rusijos teismais.

Penktadienį įvykęs balsavimas yra pirmasis svarbus kurios nors Europos institucijos žingsnis švelninant suvaržymus ir sankcijas, paskelbtas Rusijai po Krymo aneksijos ir pastangų remti Rytų Ukrainos separatistus.

Jis taip pat gali būti vertinamas kaip ženklas, kad Vakarų Europoje manoma, jog reikia grįžti prie geresnių ryšių su Rusija, stengiantis išspręsti karą Ukrainoje ir kitas problemas.

L.Linkevičius paragino Europą negrįžti prie įprasto bendradarbiavimo su Rusija, tačiau neatmetė galimybės, kad sprendimas Europos Taryboje gali apie tai signalizuoti.

„Galime prisiminti daug ką, kur mūsų pirminė reakcija lyg ir buvo principinga, bet labai greitai atlėgdavome“, – sakė ministras.

Dėl Rusijos vaidmens Ukrainos konflikte sankcijas Maskvai yra įvedusi ir Europos Sąjunga.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:31
02:20
01:32

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min