Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 25d. 17:20

L.Linkevičius: Indijos ir Lietuvos bendradarbiavimas stiprėja

Ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Indijos jaunesniuoju užsienio reikalų ministru M. J. Akbaru
URM nuotr. / Ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Indijos jaunesniuoju užsienio reikalų ministru M. J. Akbaru

Ketvirtadienį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Vilniuje viešinčiu Indijos išorinių reikalų valstybės ministru Mobasharu Jawedu Akbaru. Tai yra pirmasis tokio aukšto lygio delegacijos iš Indijos vizitas Lietuvoje.

Išplatintame pranešime teigiama, kad susitikimo metu kalbėta apie galimybes stiprinti dvišalius politikos, ekonomikos ir kultūros santykius, aptartos tarptautinės aktualijos.

„Lietuvos ir Indijos santykiai plėtojasi dinamiškai – kiekvienais metais didėja dvišalės prekybos apimtys, sparčiai auga indų jaunuolių, studijuojančių Lietuvoje, skaičius, daugėja ir kultūros iniciatyvų, vis labiau susiejančių mūsų šalių visuomenes“, – teigė ministras.

Šįmet minint dvišalių santykių 25-metį, o kitais metais – Lietuvos Respublikos nepriklausomybės šimtmetį, apsvarstytos galimybės apsikeisti aukšto rango vizitais. Palankiai įvertinta tai, kad 2016 m. dvišalė prekyba perkopė 130 mln. eurų, eksportas praėjusiais metais, palyginti su 2015 m., padidėjo daugiau kaip 70 proc. Tikimasi, kad lietuviškų prekių eksportas ir toliau augs, bus panaikintos tam kylančios kliūtys.

Dėmesio buvo skirta ir derinamoms sutartims, viena iš jų – ekstradicijos sutartis – jau beveik galutinai suderinta.

Po susitikimo vykusioje spaudos konferencijoje pristatyta knyga „Indija ir Lietuva per asmeninių santykių prizmę“, skirta abiejų šalių diplomatinių santykių užmezgimo 25-ajai sukakčiai paminėti. Knygoje pristatomi Lietuvos ir Indijos mokslininkų straipsniai apie Hermanną Kallenbachą, Antaną Pošką ir Vydūną.

Ministro kvietimu, M. J.Akbaras atvyko į gegužės 25 d. Vilniuje prasidėjusią Azijos ir Europos susitikimo (ASEM) konferenciją ekonominio moterų įgalinimo tema. Į Indijos politiko dviejų dienų darbo vizito programą taip pat įtraukti susitikimai su švietimo ir mokslo ministre, Seimo tarpparlamentinių ryšių su Indija grupės nariais, verslo atstovais, apsilankymas Vilniaus universiteto Orientalistikos centre ir paskaita Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, dalyvavimas Užupio konstitucijos, išverstos į hindi ir sanskrito kalbas, lentų atidengimo iškilmėse.

Ketvirtadienį M.J.Akbaras pranešė svarstantis galimybę Lietuvoje atidaryti Indijos ambasadą.

„Taip, iš tikrųjų apie tai svarstome. Tikimės, kad artimiausiu metu galėsime pranešti esminių naujienų“, – naujienų agentūrai BNS teigė jis.

Valstybės ministras yra antras pagal rangą pareigūnas Indijos ministerijose, nusileidžiantis tik ministrui.

Šiuo metu Indijos ambasadorius Lietuvai reziduoja Varšuvoje.

Lietuvos ambasada Delyje veikia nuo 2008 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:02
01:16
16:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min