Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 2d. 07:42

L.Linkevičius JAV atidengs paminklą A.Ramanauskui-Vanagui

Linas Linkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Linas Linkevičius

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį išvyks į Jungtines Valstijas, kur atidengs paminklą partizanų vadui Adolfui Ramanauskui – Vanagui.

Paminklas bus atidengtas netoli Čikagos, Lemonte esančiame Pasaulio lietuvių centre.

Ceremonijoje dalyvaus ir vado dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, anūkė Inga Jancevičienė.

Pasak ministro atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės, paminklo idėja įgyvendinta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Užsienio reikalų ministerijos ir JAV lietuvių bendruomenės bendromis pastangomis.

Paminklo autoriaus, skulptoriaus Jono Jagėlos kompoziciją sudaro kovotojų už Lietuvos laisvę ženklas – vertikali ir dvi horizontalios lygiagretės, transformuotos į šakoto ąžuolo įvaizdį.

Taip siekiama pabrėžti, kad dešimt metų miškas buvo Lietuvos partizanų namai, o ąžuolas yra lietuvių tautos stiprybės ir nenugalimumo simbolis, plačiai naudotas partizaninio karo metu.

Apatinėje paminklo dalyje bus tekstas lietuvių ir anglų kalbomis, virš teksto iškaltas Vytis.

1918 metais gimęs A.Ramanauskas-Vanagas partizanu tapo 1945 metais. Po poros metų jis ėmė vadovauti Dainavos apygardai, o 1948 metais paskirtas Pietų Lietuvos partizanų srities vadu.

Dar po metų A.Ramanauskas paskiriamas Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio prezidiumo pirmininko Jono Žemaičio pavaduotoju, o 1950 metų pradžioje tapo Sąjūdžio Gynybos pajėgų vadu.

1952–1953 metais jis pasitraukė iš aktyvios ginkluotos kovos ir su šeima slapstėsi iki 1956 metų, kai buvo sulaikytas. Po žiaurių kankinimų jam mirties bausmė įvykdyta 1957 metais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min