Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 20d. 21:05

L.Linkevičius: NATO patikimumas ir sąjungininkų vienybė yra neįkainojami

NATO
Lietuvos URM nuotr. / NATO

Lapkričio 20 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, kuris buvo skirtas pasiruošimui artėjančiam NATO lyderių susitikimui, vyksiančiam gruodžio 3–4 dienomis Londone, Jungtinėje Karalystėje.

NATO užsienio reikalų ministrai aptarė pažangą stiprinant NATO gynybą ir atgrasymą, užtikrinant aukštą pajėgų parengtį, stiprinant gynybą prieš kibernetines atakas ir hibridines grėsmes. Ministrai taip pat aptarė santykius su Rusija, Kinija, ginklų kontrolės politiką ateityje, pasidalijimą gynybos kaštais, rašoma spaudai išplatintame URM pranešime.

Anot Lietuvos užsienio reikalų ministro, Aljanso solidarumas ir vienybė yra pamatinė vertybė, siekiant tiek visos Europos, tiek Baltijos šalių regiono, tiek ir konkrečiai Lietuvos saugumo užtikrinimo.

„Tik kartu su sąjungininkėmis galime sukurti ir nuolat atnaujinti realius gynybos planus ir sutelkti jų įgyvendinimui reikiamus karinius pajėgumus. Kolektyvinės gynybos įsipareigojimų vykdymui būtina, kad visos sąjungininkės vykdytų prisiimtus įsipareigojimus dėl gynybos finansavimo, kaip sutarta Velso NATO Viršūnių susitikime 2014 metais", – teigė užsienio reikalų ministras.

Lietuva sulaukė aukšto NATO narių įvertinimo dėl gynybai skiriamų išlaidų didinimo. „Džiaugiamės, kad esame pirmosiose gretose tarp NATO sąjungininkų, skiriančių tinkamą finansavimą gynybai, atsižvelgiant į realią saugumo situaciją“, – pabrėžė ministras L.Linkevičius.

Ministras taip pat pabrėžė būtinybę nemažinti dėmesio bei paramos narystės Euroatlantinėse organizacijose siekiančioms šalims, visų pirma Sakartvelui bei Ukrainai, ženkliai prisidedančioms prie Aljanso misijų bei operacijų.

Ministras susitiko su Vyriausiuoju Sąjungininkių pajėgų bei JAV pajėgų Europoje vyriausiuoju vadu generolu Todu Voltersu.

L.Linkevičius padėkojo sąjungininkėms bei ypač Jungtinėms Amerikos Valstijoms už nuolatinį dėmesį regiono ir Lietuvos saugumui bei gynybai, taip pat už pratyboms į Lietuvą atsiųstus 500 JAV sausumos pajėgų karius su sunkiąja karine technika ir už 2020 metų balandžio – gegužės mėnesiais vyksiančias JAV vadovaujamas daugianacionalines pratybas „Gynėjas-Europa 20“ (angl. „DEFENDER-Europe 20“).

Tai bus vienos didžiausių JAV karinių pratybų Europoje per pastaruosius 25 metus. Jų metu vyks 20-ties tūkstančių JAV karių perdislokavimas iš JAV į Europą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min