2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 08 28

L.Linkevičius: negalime atmesti pridengtos Rusijos invazijos Baltarusijoje scenarijaus

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad šiuo metu negalima atmesti Rusijos karinės invazijos į Baltarusiją galimybės, o tokia intervencija gali būti pridengta dvišalės sutarties įsipareigojimais.
Linas Linkevičius
Linas Linkevičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Tai L.Linkevičius sakė penktadienį žurnalistams Berlyne, kur vyksta Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikimas, paklaustas apie Rusijos vadovo Vladimiro Putino pažadą suteikti karinę pagalbą Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai.

„Negalime atmesti invazijos galimybės, kuri galbūt bus pridengta sutartiniais įsipareigojimais. Bet mes matome ir žinome, kad karinei intervencijai nėra nei teisinių, nei karinių, nei praktinių priežasčių“, – kalbėjo L.Linkevičius.

ES ministrai Vokietijoje svarsto galimas sankcijas Baltarusijos režimo atstovams, atsakingiems už rinkimų klastojimą ir smurtą prieš taikius protestuotojus.

L.Linkevičius sakė asmeniškai manantis, kad į „juodąjį sąrašą“ turėtų būti įtrauktas ir A.Lukašenka, tačiau pridūrė, kad jo kolegos gali turėti kitą nuomonę.

V.Putinas ketvirtadienį pranešė, kad Rusija sudarė teisėsaugos pareigūnų rezervinę grupę, kuri Baltarusijoje būtų dislokuota, jei padėtis pablogėtų.

„Ji nebus naudojama, nebent situacija pradės tapti nebekontroliuojama“, nebent „ekstremistiniai elementai... pradėtų deginti automobilius, namus ir bankus, pradėtų užiminėti administracinius pastatus“, – kalbėjo V.Putinas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min