Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

L.Linkevičius Niujorke pasisakė už veto netaikymą genocido ir nusikaltimo žmoniškumui atvejais

Linas Linkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Tęsdamas vizitą Niujorke, kur šią savaitę vyksta Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos bendrieji debatai, rugsėjo 25 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo aukšto lygio renginyje dėl veto teisės JT Saugumo Taryboje netaikymo masinių žiaurių nusikaltimų atveju.

Renginį organizavo Prancūzija ir Meksika, kurios siekia įtvirtinti šį susitarimą tarp JT Saugumo Tarybos nuolatinių narių.

L. Linkevičius išreiškė visapusę paramą Prancūzijos ir Meksikos iniciatyvai ir pripažino jos reikšmę daugiašalės diplomatijos istorijoje. Pasak užsienio reikalų ministro, nesutarimai JT Saugumo Taryboje, kai kalbama apie žiaurius nusikaltimus, tokius kaip genocidas ar nusikaltimai žmoniškumui, negali būti toleruojami ir prieštarauja JT Chartijos dvasiai.

Pasitelkti veto teisę masinių žiaurių nusikaltimų atveju – tai paniekinti teisingumą ir atsakomybę.

„Pasitelkti veto teisę masinių žiaurių nusikaltimų atveju – tai paniekinti teisingumą ir atsakomybę. Tai – paniekinti žmoniją“, – sakė L. Linkevičius.

Veto teisė JT Saugumo Taryboje priklauso jos penkioms nuolatinėms narėms – Jungtinėms Amerikos Valstijoms, Jungtinei Karalystei, Kinijai, Prancūzijai ir Rusijai. Daugiausia veto teise naudojasi Rusija ir Kinija. Nuo Šaltojo karo pabaigos buvo vetuotos 193 rezoliucijos, nuo 1990 metų – 27, nuo 2005 metų – 9.

2013 metų spalio 17 dieną Lietuva buvo išrinkta į JT Saugumo Tarybos nenuolatines nares 2014 – 2015 metų laikotarpiui. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min