Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2020 08 29

L.Linkevičius: strateginis dialogas su Turkija turi vykti

Turkijoje, kurios santykiai su NATO sąjungininke Graikija pastaruoju metu paaštrėjo, yra daug neraminančių aspektų, tačiau strateginis dialogas su šia šalimi turi būti vykdomas, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Linas Linkevičius
Linas Linkevičius / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Anot jo, be įtampos su Graikija Viduržemio jūroje, neramina ir glaudus Ankaros suartėjimas su Rusija.

„Yra daug aspektų, kurie neramina. Ir kontekstas, susijęs su NATO, ginkluotės pirkimas iš Rusijos, suartėjimas su Rusija. Yra daug to, ko mes nenorėtume matyti“, – šeštadienį žurnalistams sakė L. Linkevičius.

„Kita vertus, Turkija yra NATO narė, ji yra priglaudusi 4 mln. pabėgėlių, kurių faktorius yra nepaprastai svarbus gal ne tiek Lietuvai tiesiogiai, bet visai Europai“, – pabrėžė jis.

Anot ministro, Lietuva Turkijos klausimu laikosi panašios nuomonės, kaip Vokietija – strateginis dialogas su Ankara vykti privalo.

„Esame panašios nuomonės kaip Vokietija, kad be abejo, turime aiškiai pasakyti, kas yra negerai, bet strateginis dialogas su Turkija turi vykti ir vykti taip, kad jis neblogintų situacijos, kad mes nepaskatintume, tarkime, dar radikalesniems veiksmams, kas kartais atsitinka regione “, – teigė L.Linkevičius.

Pasak ministro, sankcijos, kuriomis Turkijai šią savaitę pagrasino aukščiausi ES diplomatai, šiuo metu yra vertinamos kaip galimybė, jeigu situacija nesikeis.

Nesantaiką tarp NATO narių Turkijos ir Graikijos šį mėnesį atnaujino didelių dujų telkinių atradimas vandenyse aplink Kretą ir Kiprą.

Įtampa išaugo Turkijai rugpjūčio 10-ąją į ginčijamus vandenis pasiuntus karo laivų lydimą tyrimų laivą „Oruc Reis“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius