TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Linkevičius su Maroko, Jemeno ir Bahreino diplomatais aptarė dvišalį bendradarbiavimą

Linas Linkevičius su Maroko UR ministru
URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento nuotr. / Linas Linkevičius su Maroko UR ministru
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 25 dieną Niujorke susitiko su Maroko, Jemeno ir Bahreino užsienio reikalų ministrais ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes ir politines aktualijas.

Susitikime su Maroko užsienio reikalų ministru Salaheddine‘u Mezouaru L. Linkevičius pabrėžė, kad Lietuvos ir Maroko ekonominio bendradarbiavimo tendencijos teigiamos, tačiau potencialas nėra iki galo išnaudotas. Lietuvos diplomatijos vadovas akcentavo būtinybę stiprinti teisinę bazę, kuri yra svarbi ekonominių ryšių plėtrai. Artimiausiu metu Marokui bus perduotas dvišalės sutarties dėl krovinių vežimo kelių transportu projektas. Pagal prekybos intensyvumą Marokas užima antrą vietą Lietuvos partnerių Šiaurės Afrikoje sąraše.

Lietuvos diplomatijos vadovas akcentavo būtinybę stiprinti teisinę bazę, kuri yra svarbi ekonominių ryšių plėtrai. Artimiausiu metu Marokui bus perduotas dvišalės sutarties dėl krovinių vežimo kelių transportu projektas. 

Bahreino užsienio reikalų ministrą šeichą Khalidą Bin Ahmedą Bin Mohamedą Al Khalifa Lietuvos diplomatijos vadovas kvietė stiprinti dvišalį politinį ir ekonominį bendradarbiavimą bei diplomatinį atstovavimą.  L. Linkevičius atkreipė dėmesį į prekybos plėtros galimybes, ypač į Lietuvos maisto produktų eksporto perspektyvas.

Per susitikimą su Jemeno užsienio reikalų ministru Jamalu Abdullah al-  Sallalu aptartas Jemeno nacionalinio dialogo procesas, kurio tikslas – šalyje užtikrinti taikų politinį perėjimą, apimantį konstitucijos priėmimą ir visuotinus  rinkimus. Aptarta Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos Jemeno sankcijų komiteto, kuriam pirmininkauja Lietuva, veikla. L. Linkevičius taip pat išreiškė susirūpinimą dėl jau kurį laiką stiprėjančių neramumų ir teroristinių veiksmų Jemene ir dėl to, kad ne visos politinės jėgos laikosi pasiektų susitarimų. Ministras paragino tęsti taikų nacionalinį dialogą, vykdyti reformas ir pasveikino rugsėjo 21 dienos taikos susitarimą.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min