15min be reklamos
2023 01 26, 18:00

L.Linkevičius: Ukrainai reikia ne tik tankų, bet ir toliašaudės artilerijos, naikintuvų, ir tada baigsis karas

Vokietija leido Lenkijai nusiųsti Ukrainai vokiečių gamybos tankų „Leopard“, kadangi Varšuva pateiktų tokį prašymą. Dar daugiau – Vokietijos ministrų kabinetas patvirtino, kad atsiųs Ukrainai 14 tankų „Leopard 2“. Laidoje 15/15 apie tai kalbėję buvęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad Ukrainai reikia ir toliašaudės artilerijos, tikrai reikia ir naikintuvų, nes ukrainiečiams reikia ne tik apsiginti, bet jiems reikia atsiimti užgrobtas teritorijas. Ir tada baigsis karas.
NATO ceremonija Rukloje
NATO ceremonija Rukloje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

– Sprendimą dėl tankų Vokietija jau paskelbė, ar toliau, taip sakant, reikia mesti meškerę ir kitų ginklų prašyti?

– Tankų problema, matyt, išsispręsta ir dabar jau reikia galvoti ir apie toliašaudę artileriją ir naikintuvus. Pats laikas.

Kadangi vien tankais problemos neišspręsi, čia vis tiek reikia galvoti ir apie šarvuotą techniką, kurios tikrai pakankamai patiekta paskutiniam susitikime – virš 1000 vienetų. Ir artilerijos yra, bet reikia toliašaudės artilerijos, tikrai reikia ir naikintuvų, nes ukrainiečiams reikia ne tik apsiginti, bet jiems reikia atsiimti užgrobtas teritorijas. Ir tada baigsis karas. Čia, kaip visi supranta, kitų nėra variantų.

Vokietijai nebuvo kito varianto, aš tiesiog neįsivaizduoju, jeigu staiga vėl viskas galėjo sustoti. Pagaliau ir po to spaudimo, kurį patyrė Vokietija, beje, ne tik išorinio, bet ir vidinio – nepamirškime, kad viduje vyko labai karšti debatai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min