Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 17d. 08:00 , Atnaujinta: 2020 vasario 17d. 17:11

L.Linkevičius Briuselyje išreiškė paramą Albanijos ir Šiaurės Makedonijos narystei ES

Linas Linkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Linas Linkevičius

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų tarybos posėdyje Briuselyje pirmadienį dalyvavęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė tvirtą paramą Albanijos ir Šiaurės Makedonijos narystei bendrijoje.

„Tikimės, kad kovo mėnesį bus priimtas sprendimas pradėti ES derybas su Albanija ir Šiaurės Makedonija“, – ministerijos pranešime cituojamas L.Linkevičius.

Šalių diplomatijos vadovai pirmadienį susitiko su Albanijos ministru pirmininku.

„Turime atsižvelgti į kandidačių lūkesčius ir nuveiktus darbus. Abi šios šalys rodo, kad yra patikimos ES partnerės, nuosekliai derina savo politiką su ES bendrąja užsienio ir saugumo politika, o Albanija jau nuo 2009 metų yra NATO narė“, – teigė ministras.

Anot jo, stojimo į ES derybos su šiomis Vakarų Balkanų valstybėmis turėtų vykti paraleliai ES plėtros politikos peržiūrai.

Užsienio reikalų ministrų posėdyje taip pat aptartas Libijos klausimas, diskutuota, kaip toliau prastėjant saugumo ir humanitarinei situacijai Libijoje ES galėtų imtis vaidmens užtikrinant ginklų embargą, ugnies nutraukimą bei ES bendros saugumo ir gynybos politikos priemonių panaudojimą Jungtinių Tautų pastangoms Libijoje paremti.

„Lietuva remia aktyvesnį ES vaidmenį padedant stabilizuoti saugumo situaciją Libijoje“, – rašoma pranešime.

Posėdžio metu šalių diplomatijos vadovai taip pat aptarė ir ES bei Afrikos santykių prioritetus naujoje ES ir Afrikos strategijoje.

„Bendradarbiavimas tarp ES ir Afrikos turi būti lygiavertė partnerystė. Esame pasiruošę ir toliau dalytis patirtimi su Afrikos partneriais, ypatingą dėmesį skirti ekonomikos plėtrai, klimato kaitai, švietimui, jaunimo įdarbinimui ir moterų įgalinimui – sritims, kuriančioms pagrindą taikai, saugumui ir stabilumui“, – sakė ministras.

Darbotvarkėje taip pat numatyti klausimai apie ES ir Indijos bei Afrikos santykius, situaciją Sahelyje, Artimuosiuose Rytuose, Venesueloje ir Vakarų Balkanuose.

Be kita ko, ministrai aptarė pagrindines kovo 13 dieną vyksiančio ES ir Indijos viršūnių susitikimo temas ir bendradarbiavimo kryptis iki 2025 metų.

„ES siekis – aktyvesnis ES-Indijos žmogaus teisių dialogas, derybų dėl laisvos prekybos sutarties atnaujinimas“, – teigiama pranešime.

Briuselyje L.Linkevičius taip pat dalyvavo Europos Komisijos iniciatyva rengiamoje tarptautinėje donorų konferencijoje, kuria siekiama sutelkti resursus Albanijos pastangoms likviduojant žemės drebėjimo, įvykusio 2019 metų lapkričio 26 dieną netoli sostinės Tiranos padarinius.

Dėl nelaimės šalyje iš viso nukentėjo maždaug 200 tūkst. žmonių. Lietuva Albanijai skyrė 60 tūkst. eurų humanitarinės pagalbos tikslais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min