Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 3d. 10:53

L.Bielinis žada aktyviau dalyvauti ES politikoje

Politologas Lauras Bielinis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lauras Bielinis

Lauras Bielinis oficialiai atsistatydino iš prezidento Valdo Adamkaus patarėjo pareigų dėl naujų jo planų, susijusių su aktyvesniu dalyvavimu, tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos politikoje.

„Atsistatydinu iš užimamų pareigų Prezidentūroje. Tai darau savo asmeniniu apsisprendimu“, – sako jis.

L.Bielinio teigimu, darbas Prezidentūroje jam buvo įdomus bei paliko gerus komandinio darbo įspūdžius.

„Galiu pasakyti, kad darbas su šalies vadovu man buvo įdomus ir naudingas. Visada didžiuosiuos darbu su prezidentu Valdu Adamkumi. Manau, kad prezidento institucija šiandienos salygomis yra viena iš efektyviausiai veikiančių institucijų. Tačiau šiandien esu priėmęs kitą sprendimą, susijusį su savo ateitimi. Esu pasiryžęs pilnai susitelkti ties Europos Sąjungos darbo efektyvumo didinimu bei aktyviu dalyvavimu Europos Parlamento rinkimuose“, – sako jis.

Praeitą mėnesį Lauras Bielinis prisijungė prie paneuropinės partijos „Libertas“ iniciatyvų Lietuvoje bei ketina dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose, kaip „Libertas“ partijos kandidatas. Politologo teigimu, „Libertas“ yra viena įdomiausių politinių struktūrų, turinčių didelį potencialią ir stiprią programą visos Europos Sąjungos mastu.

„Europos Sąjunga turi tapti efektyvesne, visų savo narių atžvilgiu, o Briuselio priimami įstatymai turi pradėti tarnauti narių interesams daug efektyviau, skaidriau ir atskaitingiau nei, kad buvo iki šiol. Šios vertybės man yra artimos ir visuomet pasisakiau tik už efektyvią politiką ir tuo labiau efektyvų jos administracinio aparato darbą. Su šiais tikslais siejau savo darbą ir Prezidentūroje, todėl sprendimą įsilieti į didžiausios politinės partijos Europoje gretas laikau savo vertybių tęstinumu“, – sako L. Bielinis.

Politologas, socialinių mokslų daktaras, Lauras Bielinis Prezidento patarėju vidaus politikos klausimais dirba nuo 2006 m. Iki tol jis buvo žurnalo „Politologija“ vyr. redaktorius. L.Bielinis yra Lietuvos politologų asociacijos narys, o nuo 1995 m. dėsto VU TSPMI ir yra TSPMI Tarybos narys. Jis yra parašęs 4 knygas apie politinę komunikaciją ir rinkimų technologijas, taip pat yra įvairių straipsnių užsienio ir Lietuvos leidiniuose autorius.

Temos: 1 Lauras Bielinis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min