Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Labdaringame bėgime surinktus 6 tūkst. eurų NATO kariai skyrė Ruklos moksleiviams

Ekstremalus bėgimas
Heiner Bumuler nuotr. / Ekstremalus bėgimas
Šaltinis: 15min
1
A A

Trečiadienį Rukloje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujantys Vokietijos kariai organizavo labdaringą ekstremalių kliūčių bėgimą purvo trasa „Geležinis Vilkas“. Jis buvo skirtas surinkti lėšų ir paremti Ruklos Jono Stanislauskio mokykos-daugiafunkcinio centro bendruomenę. Mokyklos bendruomenė už surinktas lėšas planuoja įsirengti poilsines informacines erdves.

„Planavome, kad surinksime nemažai lėšų, bet tai, kiek jų surinkome – daug daugiau nei įsivaizdavau “, – sakė renginio organizatorius Vokietijos mechanizuotosios kuopos vadas kapitonas Ingolf. Pasak karininko, parama bendruomenei visada svarbu, ypač vaikams. „Labai norėjome tęsti šiltus santykius su Ruklos bendruomene ir smagu, kad tuo pačiu pavyko ir smagus renginys, “ – sakė NATO priešakinių pajėgų bataliono Lietuvoje karys.

Bėgime dalyvavo beveik 400 Vokietijos, Nyderlandų, Norvegijos, Belgijos karių, tarnaujančių NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje, prie jų prisijungė ir kariai iš JAV bei Lietuvos.

Pasak renginio organizatorių, surinkta pinigų suma dešimtis kartų viršijo planuotąją. Renginio apdovanojimo ceremonijos metu mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Gitanai Lemkienei kariai įteikė simbolinį čekį, su įrašyta 6 000 eurų suma.

„Akyse džiaugsmo ašaros, o širdyje begalinis dėkingumas, – sakė GLemkienė susirinkusiems į apdovanojimo ceremoniją kariams. – Planavome įrengti poilsinę – informacinę erdvę moksleiviams, dabar galėsime įrengti jų dvi “, – džiaugėsi direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Maždaug aštuonių kilometrų ilgio trasa ekstremaliam bėgimui buvo įrengta su dirbtinėmis ir natūraliomis kliūtimis, ją įveikiant kariams teko bėgti, plaukti, šliaužti, kopti didžiąją dalį atstumo įveikiant šlapiame miške bei pelkėse. Nemažą dalį kliūčių kariai įveikinėjo nesivaržydami, o padėdami vieni kitiems.

Tai ne pirmas labdaringas renginys, kurį bendradarbiaudami su apylinkių gyventojais organizuoja Rukloje dislokuota NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė. Nuo vasario Lietuvoje tarnaujantys kariai rinko labdarą mokymo bei gydymo įstaigoms, šimtai karių tvarkė globos namus, darželius, aplinką Jonavoje ir Jonavos rajone.

Šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje dislokuota per 450 Vokietijos, 100 Belgijos, 250 Nyderlandų ir apie 200 Norvegijos karių. Ji yra pilnai pasirengusi ir pajėgi atgrasyti, o prireikus kartu su nacionalinėmis pajėgomis nedelsiant reaguoti į bet kokią agresiją. 2017–2018 metais NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai. Bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min