Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 1d. 16:41

Labdaringame koncerte Kaune surinkta 12 tūkst. litų regėjimo negalią turintiems vaikams

Renginio akimirka
Audriaus Sriubo nuotr. / Renginio akimirka

Balandžio 29 d. Kauno filharmonijoje įvyko tradicinis labdaros koncertas „Aš noriu matyti pavasarį!“. Renginio metu labdarai surinkta per 12 tūkstančių litų. Organizatoriai už nuostabų koncertą padėkojo visiems susirinkusiems, o mielai nemokamą pasirodymą surengti sutikusiam smuiko virtuozui Martynui Švėgždai von Bekkeriui įteikė stiklinį angelą su smuiku.

Labadaringą koncertą surengė Kauno „Lions“ klubai. Jų antrajame šalies mieste yra trys – Kauno „Lions“ klubas, Kauno M.K. Čiurlionio „Lions“ klubas, Kauno Tauro „Lions“ klubas. „Lions“ tarptautinis visuomeninis judėjimas, apie kurį lietuviškose enciklopedijose nerasime parašyta, gyvuoja jau beveik ištisą šimtmetį (nuo 1917 m.). Jo tikslas duoti kažką gero savo artimui. Judėjimo moto „Mes tarnaujame".

Šiandien pasaulyje yra 46 tūkstančiai klubų, kurie jungia daugiau nei milijoną tris šimtus penkiasdešimt tūkstančių narių. Lietuvoje veikia 29 klubai. „Lions“ – tai angliškų žodžių „Liberty“ (laisvė), „Intelligence“ (intelektas), „Our Nations Safety“ (mūsų tautų saugumas) pirmųjų raidžių santrumpa. „Lions“ organizacijos ženkle yra pavaizduotos dvi į priešingas puses – praeitį ir ateitį – žvelgiančios liūtų galvos.

Oficialios LIONS simbolikos spalvos – auksinė ir mėlyna. Mėlyna spalva įkūnija ištikimybę draugui ir pagalbą vienas kitam, taurią minties ir širdies vienovę. Auksinė spalva simbolizuoja nuoširdumą, apsisprendimo laisvę, jausmų kilnumą ir turtą, skiriamą humanizmui. Šių metų renginio metu surinktos labdaros lėšos skiriamos Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrui ir Akinukų projektui Kauno miesto ir rajono socialiai remtinų šeimų vaikams.

Susirinkusiems Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtiniai padovanojo muzikinę dovaną. Jos metu pasirodė: vaikų folkloro ansamblis „Piemenėliai", Gintarė Stanytė (kanklės), Vytautas Bakys (išilginė fleita), Silvija Petkevičiūtė (fortepijonas), Paulius Ašmontas (klarnetas), Marius Skripkaitis (saksofonas), Mindaugas Dvylaitis (akordeonas, prieš ketvertą metų šio renginio metu Mindaugui buvo padovanotas profesionalus koncertinis akordeonas. Jis yra įvairių tarptautinių konkursų dalyvis ir laureatas, pelnęs ir Lietuvos Respublikos prezidento įvertinimą), vokalinis duetas: Laura Stadalninkaitė ir Karolis Kaminskas (Laura studijuoja Vytauto Didžiojo universitete lietuvių filologiją, nuo pirmojo kurso Kauno Liūtai remia jos siekį įgyti aukštąjį universitetinį išsilavinimą).

Vėliau sekė Kauno „Lions“ klubų 2011/2012 m. prezidentų Rasos Inokaitienės, Mindaugo Paleckaičio ir Jono Vaičenonio žodis apie pastarųjų metų įgyvendintus paramos projektus. Smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekkeris renginiui padovanojo solo koncertinę programą. Jos metu atliko: J.S. Bacho Preludium iš III partitos e-dur smuikui solo, J.S. Bacho Sarabande iš II partitos d-moll smuikui solo, E.Ysaye Sonate Nr.6 smuikui solo, H.W.Ernsto Variacijas airių liaudies dainos tema „Paskutinė vasaros rožė“ smuikui solo.

Koncertą vainikavo šiųmetinės Lietuvos nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ dalyvio, Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos mokinio Gražvydo Sidiniausko pasirodymas, kuris fortepijonu atliko du savos kūrybos kūrinius dainą „Laikas“ ir dainą „When I say yes“, taip pat džiazinę improvizaciją „Let‘s cool one“. Gražvydą atrado smuikininkas Martynas Švėgžda vos Bekkeris. Jis tapo Gražvydo muzikiniu ir dvasiniu vedliu. Pirmą kartą išgirdęs vaikiną „Neatrastų talentų festivalyje“, kur šis grojo saksofonu, Martynas iš karto suprato, kad tai akivaizdus talentas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min