Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Labdaros ateina net finansininkai

Paskutinę dieną galiojančius maisto produktus iš 15 sostinėje įsikūrusių IKI parduotuvių surenka „Maisto banko“ automobiliai. Iki pietų tie produktai atitenka skurstantiems.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Labdaros ateina net finansininkai.
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Dar pernai sočiai gyvenusias šeimas sunkmetis verčia įsirašyti į paramos maistu gavėjų sąrašus. Šįmet jų padaugėjo net 70 procentų.

Rytmetys Vilniaus stoties rajone, prie Socialinės paramos centro. Čia jau išsirikiavusi ilga eilė skurstančių žmonių, kuriems labdaros fondas „Maisto bankas“ (MB) įteiks po krepšį su būtiniausiais produktais – kruopomis, makaronais, cukrumi, konservais.

MB sostinėje turi keliolika paramos dalybų punktų, o vien esančiame Naujamiestyje laukiama apie 2 tūkst. žmonių. Ir tai nebus savo būčiai abejingi asmenys – daugumą paramos gavėjų sudaro būtent tvarkingi gyventojai, darbininkai ir vidurinės klasės atstovai, staiga netekę įprastai gaunamų pajamų.

Ateina ir su vaikais

Eilėje stovi jauna tvarkingai apsirengusi mama, vežimėlyje nenustygstančios dukrytės plaukus papuošusi trimis žaismingomis kasytėmis. Greta jų sėdinėja elegantiška moteris, ji LŽ prisistato Svetlanos vardu. „Štai, žiūrėkit, vyras, turintis aukštąjį išsilavinimą. Iki šiol jam viskas buvo gerai, tačiau nutiko nelaimė... – prabyla rodydama į eilėje stovintį sūnų – aukštą, tvarkingą, išvaizdų jauną vyrą. – Dabar mums neužtenka pinigų net maistui.“

Nors ši moteris vilki gana puošnius drabužius, tai – ne prabangos atributai. Anot pašnekovės, batelius ji įsigijo už litą, o palaidinę – už du. Jos nedidelė pensija ir sūnaus neįgalumas dabar verčia ieškoti papildomų pragyvenimo šaltinių.

MB apsilankiusi kita moteris nenorėjo atskleisti savo vardo. Pirmą kartą labdaros ji buvo gegužę, kai jos vyras, statybininkas, neteko darbo. Vakar ji jau trečią kartą atėjo maisto davinio. „Iš keturių šeimos narių dirbu tik aš viena – ir tai tik už 500 litų. Mudu su vyru turime du vaikus – 12 ir 14 metų, kuriems reikia ne tik pavalgyti, bet ir apsirengti, ir į mokyklą eiti“, – LŽ pasakojo dviem produktų krepšiais nešina moteris.

Vakar tarp labdaros gavėjų buvo ir darbingo amžiaus vyriškių, kurių tvarkinga išvaizda bei manieros bylojo priklausymą tikrai ne žemiausiam sluoksniui. Tačiau į kalbas su LŽ jie nesileido ir nuleidę akis spruko teisindamiesi laiko stoka.

Diplomuoti vargšai

„Prieš porą metų didelę dalį socialiai remtinų žmonių iš tiesų sudarė gatvės žmonės, alkoholio mėgėjai. Dabar dauguma labdaros gavėjų – netekusieji darbo ir įprastų pajamų“, – teigė MB direktorė Deimantė Žebrauskaitė.

Pasak jos, šią vasarą trečdalis MB klientų buvo dėl krizės praradusieji darbą. „Tarp labdaros gavėjų – ne vienas ir aukštas pareigas praradęs žmogus. Pavyzdžiui, ateidavo moteris, dirbusi finansų direktore. Tiesa, ji tapo mūsų savanore ir dabar jau turi darbą. Puikiai pažįstu ir vieną teisininkę, kuri mus konsultavo, o vėliau jai pačiai prireikė mūsų pagalbos“, – LŽ pasakojo D.Žebrauskaitė.

MB direktorės teigimu, čia neretai sutiksi ir aukštojo mokslo diplomą turintį vadybininką ar statybos inžinierių. Anot jos, vidurinės klasės atstovai nejaukiai jaučiasi priimdami labdarą, todėl neretai fondui atsilygina įsiliedami į savanorių gretas.

Tačiau D.Žebrauskaitės manymu, visuomenės dalis, įpratusi gauti didesnes pajamas, bet laikinai priversta prašyti paramos, ilgai nebūna tarp jos gavėjų. „Tokie žmonės patys ieško kitų galimybių, yra linkę integruotis į visuomenę ir darbo rinką“, – sakė ji.

MB per mėnesį išdalija šimtus tonų produktų iš Europos Sąjungos intervencinių atsargų ir rėmėjų aukų. Šiuo metu fondas pradeda bendradarbiauti su vienu prekybos tinklu, iš kurio skurstantiesiems skirs paskutinės dienos galiojimo produktus.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min