Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 9d. 16:26

Labdaros fondas ragina individualizuoti neįgaliems vaikams teikiamas paslaugas

„Algojimo“ akcija ir spaudos konferencija
„Algojimo“ nuotr. / „Algojimo“ akcija ir spaudos konferencija

Negalią turinčiais vaikais besirūpinantis fondas ragina Vyriausybę individualizuoti teikiamas paslaugas ir kritikuoja šiuo metu siūlomą modelį dėl specialiųjų poreikių vertinimo bei tenkinimo.

Labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ steigėja ir vadovė Aušra Stančikienė sako, kad nustačius vaikui diagnozę ir skyrus negalią, šiuo metu paslaugos skiriamos ir apmokamos ne vaikui, o jo turimai diagnozei, „todėl šie vaikai lieka nematomi“.

Siekdamas išreikšti nepritarimą tokiai situacijai, fondas trečiadienį prie Vyriausybės surengė akciją, per kurią Vinco Kudirkos aikštę užpildė kėdėmis su kortelėmis su vaikų diagnozėmis.

A.Stančikienė paragino kiekvieno vaiko situacijai skirti atvejo vadybininką.

„Siūlome pereiti nuo kiekybinio prie kokybinio rezultatų vertinimo ir atskaitingo bei koordinuoto tikslinio finansavimo panaudojimo“, – rašoma fondo kreipimesi į valdžios institucijas.

Anot fondo, dabar kiekvienam vaikui su negalia valstybė skiria iki 4 tūkst. eurų per mėnesį, tačiau vaiką ir jo šeimą pasiekia tik iki 500 eurų.

Į spaudos konferenciją Vilniuje susirinkusios neįgalių vaikų mamos teigė, kad susiduria su įvairiomis problemomis – nuo prasto paslaugų prieinamumo ir nepakankamo informavimo.

„Aš neturėjau pakankamai informacijos apie tai, kas priklauso mano neįgaliam vaikui. Kol mes gulėjome ligoninėje, socialinis darbuotojas turėjo padėti susitvarkyti šiais klausimais, nes tuo metu aš meldžiau, kad mano vaikas liktų gyvas“, – sakė Irina Černiukė, auginantį metukų paralyžiuotą vaiką.

Pasak jos, darželiai nenori priimti neįgalaus vaiko, nes darbuotojai nėra kompetetingi darbui su jais.

Septynerių autistą auginanti Daina Šiekštelytė-Valkerienė sakė, kad niekas nesuteikia informacijos apie tokiems vaikams priklausančias išmokas ir galimą valstybės pagalbą.

„Aš, kaip mama, atsisakiau darbo, karjeros ir esu savo vaiko asistentė, nors galėčiau dirbti“, – sakė D.Šiekštelytė-Valkerienė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Neįgalumas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min