Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Labiausiai nusipelniusiems vilniečiams – Šv.Kristoforo statulėlės

Statulėlės
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Statulėlės
Šaltinis: 15min
0
A A

Labiausiai nusipelniusiems vilniečiams trečiadienį, gruodžio 19 d., 19 val., Vilniaus Rotušėje iškilmingai bus įteikti vieni garbingiausių miesto apdovanojimų – Šv.Kristoforo statulėlės. 2012 metų apdovanojimus sostinės meras Artūras Zuokas įteiks dešimčiai atstovų.

Už nuopelnus šiuolaikiniam menui Šv. Kristoforo statulėlė bus įteikta galerijos „Vartai“ direktorei Nidai Rutkienei. N.Rutkienė 1991 metais įkūrė galeriją „Vartai“, kuri daugiau nei 10-etį organizuoja modernaus, klasikinio meno parodas Lietuvoje ir užsienyje. Galerijoje rengiami koncertai studentams, profesionaliems atlikėjams, čia vyksta knygų pristatymai, kūrybos vakarai. Galerija reprezentuoja ir Lietuvą, ir Vilnių tarptautinėse parodose, konferencijoje, peržiūrose. „Vartai“ jau daugelį metų pristato menininkus 35-iose meno mugėse (Ispanijoje, Belgijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Austrijoje, JAV, Turkijoje ir kt.) N.Rutkienė yra apdovanota Latvijos Respublikos trijų žvaigždžių ordinu, buvo nominuota žurnalo „Stilius“ Metų moterimi.

Nida Rutkienė
Nida Rutkienė

Už šeimyninio verslo skatinimą nominacija skiriama verslininkų šeimai Astai ir Česlovui Žemaičiams. Žemaičių šeima, bendrovės „Šturmų švyturys“ savininkai, daugiau nei prieš 6 metus Šturmų kaime nusipirkę viešbutėlį, restoraną, rūkyklą, atidarė ir šviežios žuvies parduotuvę Vilniuje, Užupyje. Nuo pamario trimis specialiais automobiliais su šaldymo įranga nuolat į sostinę tiekiama šviežia ir pačioje parduotuvėje specialiu metodu rūkoma žuvis. Šioje parduotuvėje prekiaujama išskirtinai tik lietuviška žuvimi, pagauta Kuršių mariose arba Nemuno žiotyse.

Asta ir Česlovas Žemaičiai
Asta ir Česlovas Žemaičiai

Už pagalbą Vilniaus šeimoms Šv.Kristoforo statulėlė bus įteikta Vilniaus miesto motinos ir vaiko pensiono direktorei Nijolei Dirsienei. 1998–2005 m. nominantė dirbo Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Socialinio darbo katedros lektore, 1998–2004 m. – Socialinių darbuotojų rengimo centro lektore. N.Dirsienė yra publikacijų socialinio darbo, smurto problemų šeimoje klausimais autorė, leidinio „Smurtinio elgesio keitimo metodika“ (2008 m.) bendraautorė, Vilniaus senamiesčio „Soroptimos“ klubo viceprezidentė, Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos Tarybos narė, Raudonojo kryžiaus draugijos Vilniaus skyriaus narė. N.Dirsienė jau yra apdovanota Socialinės apsaugos ir darbo ministro „Gerumo žvaigžde“ už nuopelnus socialinės apsaugos ir darbo srityse. Už realius darbus ginant smurtą patiriančias moteris jai buvo skirta „Lietuvos metų moteris 2010“ nominacija „Nematomas darbas“, 2012 metais ji apdovanota atminimo ženklu už nuopelnus Vilniaus savivaldai.

Nijolė Dirsienė
Nijolė Dirsienė

Už nuopelnus sportui nominuota penkiakovininkė, Olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė. Sportininkė pernai gavo Mykolo Riomerio universiteto ES politikos ir administravimo magistrės laipsnį, yra VPU kūno kultūros ir sporto bakalaurė (2007 m.), nuo 2003 m. − Lietuvos krašto apsaugos savanorė. Ką tik sugrįžusi po dukrelės auginimo atostogų, 2012 m. vasaros olimpinėse žaidynėse Londone, surinkusi 5408 taškus, iškovojo šiuolaikinės penkiakovės aukso medalį ir pagerino olimpinį rekordą.

Laura Asadauskaite
Laura Asadauskaite

Už nuopelnus kultūrai nominuotas Valstybinis Vilniaus kvartetas. Kolektyvas, debiutavęs 1965 metais, jau po 7-erių metų laimėjo aukščiausią kvartetų konkurso Lieže (Belgija) apdovanojimą. Kvartetas koncertavo 50 pasaulio valstybių, griežė su žymiais lietuvių ir užsienio atlikėjais. 2010 m. Sankt Peterburge išleistas M.K.Čiurlionio kūrybos styginių kvartetui šio ansamblio įgrotas CD, šių metų pavasarį Sankt Peterburge surengė koncertą ir kartu su Petru Geniušu (fortepijonas) reprezentavo sostinę „Vilniaus dienose 2012“. 1973 m. jam buvo suteiktas Valstybinio Vilniaus kvarteto vardas, 1979 m. kolektyvui paskirta valstybinė premija, 2002 m. – Lietuvių fondo (JAV) kultūrinė muzikinė dr. Antano Razmos premija, 2004 m. – Lietuvos nacionalinė premija, o 2005 m. – Baltijos Asamblėjos premija. Š.m. lapkričio 14 d. Kvarteto primarijus Audronė Vainiūnaitė buvo apdovanota Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ už Lietuvos kultūrai įžiebtas idėjas ir iniciatyvas.

Vilniaus valstybinis kvartetas
Vilniaus valstybinis kvartetas

Už verslumo skatinimą ir jaunosios kartos švietimą apdovanojamas verslininkas Arvydas Strumskis. Jam apdovanojimas skiriamas už verslo idėjų skleidimą tarp jaunimo, verslumo mokymus, puikias iniciatyvas jauniems žmonėms, dalinimąsi gerąja patirtimi, iniciatyvumą. A.Strumskis turi daugiau nei 9 metų privataus kapitalo fondo valdymo patirtį, daugiau nei 6 metų investavimo į idėjas ir verslų vystymą bei 7 metų vadovybės konsultavimo patirtį. Šiuo metu jis taip pat yra UAB „Itella“, UAB „DOOR Training and Consulting Baltic“, nekilnojamojo turto fondo valdymo bendrovės UAB „Lord LB Asset Management“ valdybų narys. A.Strumskis baigė Vilniaus universiteto Matematikos studijas ir „Cap Gemini“ tarptautinę verslo mokyklą Paryžiuje.

Arvydas Strumskis
Arvydas Strumskis

Už nuopelnus medicinai apdovanojimas teikiamas Centro poliklinikos direktoriui Kęstučiui Štarui. Siekiant optimizuoti pacientų aptarnavimą, K.Štaro iniciatyva sukurta ir įdiegta elektroninė Vaiko raidos sveikatos istorija, kurios pavyzdžiu pasekė ir ir kitos sostinės poliklinikos. Centro poliklinika buvo pirmoji, kur pradėtos teikti pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, visą parą, ištisus metus, švenčių ir darbo dienomis ir savaitgaliais. Ypač dideli darbai nuveikti K. Štarui pradėjus vadovauti VšĮ Centro poliklinikai: įvykdytas sudėtingas Vilniaus miesto 6-ių poliklinikų restruktūrizavimo planas, apjungiant šias poliklinikas, įkuriant modernų Diagnostikos centrą, atskiriant pirminio lygio sveikatos priežiūros paslaugas nuo antrinio, ir tuo būdu racionaliai išnaudojant turimus resursus, plėtojant vėžio susirgimų profilaktiką.

Kęstutis `taras
Kęstutis Štaras

Už Vilniaus architektūros paveldo saugojimą Šv.Kristoforo apdovanojimui nominuotas architektas Robertas Zilinskas. Jis Šv.Pranciškaus Asyžiečio ir Bernardino Sieniečio, Šv.Onos bažnyčių ir Bernardinų vienuolyno komplekso Maironio g. projekto vadovas, Vizitiečių vienuolyno pastato Rasų g. gatvėje pritaikymo slaugos namams projekto vadovas, Pirklių klubo pastato Gedimino pr. rekonstrukcijos projekto paveldosaugos dalies vadovas. Taip pat jis yra pastatų J.Jasinskio g. rekonstrukcijos paveldosaugos vadovas, Miesto gynybinės sienos fragmento Klaipėdos g. tvarkomųjų darbų saugos projekto vadovas, nuolat vykdo Senamiesčio ir Centro gatvių, pastatų, aplink Vilnių esančių dvarų, pilkapių bei kapaviečių tyrinėjimo darbus. Nominantas baigė architektūros studijas tuometiniame VISI institute. Nuo 2005 metų Vilniaus savivaldybės nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos pirmininkas, Lietuvos Restauratorių sąjungos, Vilniaus mero, Kultūros vertybių apsaugos departamento direktoriaus, ministro pirmininko apdovanojimai ir atžymėjimai už architektūros paveldo išsaugojimą.

Robertas Žilinskas
Robertas Zilinskas

Klubas „Vilniaus Zonta“ apdovanojamas už labdaringą veiklą. Tai pirmasis „Zonta International“ klubas Lietuvoje, įkurtas 1994 metais. Vilniaus klubo steigėja yra Ramunė Trakymienė. Šis klubas – tai tarptautinė moterų profesionalių ir vadovių organizacija, vienijanti apie 33 tūkst. narių (daugiau kaip 1 200 klubų) 68-iose pasaulio šalyse. Klubo misija – vykdyti projektus, kurie stiprintų moterų statusą visuomenės gyvenime, skatintų jų aktyvią veiklą ir produktyvų bendravimą lokalioje ir globalioje erdvėje. „Vilniaus Zonta“ klubas veikia 19 metų, yra moterų – įvairių profesijų lyderių – pasaulinės organizacijos savarankiškas padalinys. Vienas iš šio klubo svarbių projektų – „Nacionalinių vertybių rinkimai“, vykdomas jau 5-erius metus, Rytų Lietuvos mokyklų ugdymas patriotine dvasia, jaunimo švietimas. Nuolat teikiama parama Balio Dvariono 10-ės muzikos mokyklos jauniesiems talentams, parama leidybiniams projektams, taip pat kitų meno ir muzikos mokyklų gabių vaikų rėmimas, instrumentų pirkimas, įtraukimas į visuomeninius projektus, mokyklos kolektyvo garsinimas. Vilniaus skyriaus „Zonta“ aktyvistės lėšų savo projektams gauna iš savo organizuojamų labdaros renginių arba narių aukų.

Klubo Vilniaus Zonta steigėja Ramunė Trakymienė
Klubo Vilniaus „Zonta“ steigėja Ramunė Trakymienė

Už meilę Vilniui ir vilniečiams garbingam miesto apdovanojimui pristatytas kunigas Julius Sasnauskas. Lietuvių kunigas, pranciškonas, baigęs mokslus Kauno kunigų seminarijoje, keletą metų gyvenęs Kanadoje, nuo 1997 metų yra Vilniaus Bernardinų bažnyčios rektorius. Dirba katalikų radijuje „Mažoji studija“, parašė tris knygas. Paskutinė – publicistikos rinkinys „Malonės akrobatika“. Apie kunigą spaudoje vaizdžiai rašyta: „Kunigas, kuris kiekvieną vasarą sėda ant dviračio ir, mindamas pedalus, grožisi Lietuva. Dvasininkas, kurio atvirumas traukia daugybę lietuvių menininkų, Rašytojas, kurio gyvybingi tekstai vienus skaitytojus žavi, kitus – nuteikia priešiškai“.

Julius Sasnaukas
Julius Sasnaukas

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min