Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Labiausiai užterštas oras – Kaune ir Jonavoje

Didžiausia oro tarša užfiksuota Jonavoje ir Kaune.
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Didžiausia oro tarša užfiksuota Jonavoje ir Kaune.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje šią savaitę buvo užfiksuota normą viršijanti oro tarša kietosiomis dalelėmis. Kietųjų dalelių koncentracija ore normą viršijo sausio 13 dieną, o sausio 14-ąją situacija dar pablogėjo.

Kaip praneša Aplinkos ministerija, tam įtakos galėjo turėti dėl nepalankių teršalų išsisklaidymo sąlygų besikaupiantys tiek iš stacionarių, tiek iš mobilių taršos šaltinių išmetami teršalai. Žiemą tokių padidėjimų laikas sutampa su intensyvesniu kuro naudojimu individualiems gyvenamiesiems pastatams šildyti.

Be to, dėl vyravusios oro masių pernašos iš pietvakarių, dalis teršalų galėjo būti atnešti iš tolimesnių regionų. Didžiausia koncentracija, viršijanti ribinę vertę beveik 2 kartus, vakar užfiksuota Jonavoje ir Kauno mieste Petrašiūnuose, šiek tiek mažesnė – Vilniaus miesto Savanorių prospekte ir Lazdynuose, Klaipėdos ir Panevėžio centruose.

Kaip paaiškino Aplinkos ministerijos Aplinkos kokybės departamento Atmosferos skyriaus vedėjas Vytautas Krušinskas, už aplinkos oro kokybę ir jos valdymą yra atsakingos savivaldybės. Jos turi imtis iš anksto numatytų priemonių ir siekti užtikrinti žmonių sveikatai nepavojingą aplinką. Esant didesnei kietųjų teršalų koncentracijai, gyventojai, o ypač turintys su kvėpavimo organų ligomis susijusių sveikatos problemų, turėtų vengti nebūtino buvimo užterštame ore, pagal galimybes drėkinti patalpų orą ar imtis kitų apsaugos priemonių.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis, sausio 15–16 d. vietomis jau numatomi krituliai. Pūs nestiprus besikeičiančios krypties, sausio 16 d. – vidutinio stiprumo šiaurinių krypčių vėjas. Sąlygos teršalams sklaidytis bus palankesnės, tačiau sausio 15 d. kietųjų dalelių koncentracija aplinkos ore išliks padidinta, didelė tikimybė, kad didžiuosiuose miestuose jų paros ribinė vertė dar bus viršyta.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min