TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Laikinai mažės profesinės karo tarnybos karių tarnybiniai atlyginimai

Šaudymo pratybos
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Šaudymo pratybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) siūlymui laikinai – iki 2010 metų gruodžio 31 d. – sumažinti profesinės karo tarnybos karių tarnybinius atlyginimus.

Pranešime spaudai teigiama, kad tokius siūlymus KAM pateikė atsižvelgdama į sudėtingą valstybės ekonominę padėtį ir į tai, kad prieš tai buvo mažinami valstybės tarnautojų bei biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai. Šiuo mažinimu 2010 metais planuojama sutaupyti apie 2,8 mln. Lt valstybės biudžeto lėšų.  

Bus mažinami profesinės karo tarnybos karių, turinčių viršilos ir aukštesnį laipsnius (išskyrus leitenanto), tarnybiniai atlyginimai. Taip pat bus mažinamos Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) prie KAM karių, einančių pareigas nuo specialisto iki direktoriaus, tarnybinio atlyginimo dalys, priklausomos nuo pareigų, ir jaunesniojo puskarininkio bei aukštesnį karinį laipsnį turinčių AOTD karių tarnybinio atlyginimo dalys, priklausomos nuo laipsnio. 

Vyriausybė taip pat pritarė KAM siūlymui beveik perpus sumažinti pirmų tarnybos metų tarnybinius atlyginimus eilinio ar jūreivio karinį laipsnį turintiems kariams.

Profesinės karo tarnybos karių atlyginimai bus mažinami vadovaujantis tais pačiais principais kaip mažinant valstybės tarnautojų pareigybines algas ir atsižvelgiant į karių laipsnius, pareigas bei ištarnautų metų skaičių: didesnių atlyginimų koeficientai bus mažinami didesne, o mažesnių – mažesne procentų dalimi, t. y. nuo 0,5 iki 6,5 procento.

Vyriausybė taip pat pritarė KAM siūlymui beveik perpus sumažinti pirmų tarnybos metų tarnybinius atlyginimus eilinio ar jūreivio karinį laipsnį turintiems kariams. Šis siūlymas susijęs su svarstoma nauja karinio parengimo koncepcija, kuri numato organizuoti būtinuosius karinius mokymus, po kurių būtų vykdoma kandidatų atranka dėl tinkamumo profesinei karo tarnybai.

Pradėjus įgyvendinti šią koncepciją ir pirmais metais taikant sumažintą atlyginimo koeficientą, 2010 metais turint tuos pačius skirtus asignavimus bus galima pakviesti 300 karių į būtinuosius karinius mokymus ir papildomai sudaryti profesinės karo tarnybos sutartis su maždaug dviem šimtais karių – iš viso su daugiau nei pusketvirto šimto eilinių ar jūreivių (nesumažinus tarnybinius atlyginimus eilinio ar jūreivio karinį laipsnį turintiems kariams, profesinės karo tarnybos sutarys būtų galima sudaryti tik su 170 karių).

KAM nuomone, pirmųjų ir vėlesnių tarnybos metų karių atlyginimo koeficientų skirtumas atspindės situaciją, kai eiliniai ar jūreiviai, po 12 savaičių būtinųjų mokymų tapę profesinės karo tarnybos kariais, kompetencija, įgūdžiais ir atliekamų užduočių sudėtingumu neprilygsta tiems kariams, kurie buvo ruošiami ir vykdė užduotis ilgiau nei metus.

Šiemet profesinės karo tarnybos karių atlyginimai mažinami jau antrą kartą – liepą buvo sumažinti vyriausiojo puskarininkio, majoro ir aukštesnį karinį laipsnį turinčių karių tarnybiniai atlyginimai, taip pat kariams mokami priedai už pareigas, susijusias su didesne vadų atsakomybe. Per abu profesinės karo tarnybos karių atlyginimų mažinimus 2010 metais iš viso bus sutaupyta apie 4,4 mln. Lt. Karių, kaip ir valstybės tarnautojų atlyginimai, mažėjo Seimui patvirtinus sumažintą pareiginės algos bazinį dydį.

Numatoma, kad 2011 metais visų karių tarnybinių atlyginimų koeficientai turėtų grįžti į 2009 metų lygį iki pirmojo sumažinimo. Tokį sprendimą lėmė 2009 metų sausio 15 d. Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad valstybės tarnautojų (darbuotojų) atlyginimo už darbą mažinimas dėl itin sunkios ekonominės, finansinės padėties turi būti laikinas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min