Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laikinieji kelio ženklai – kelininkų rūpestis

Sostinės Viršuliškių mikrorajone kone mėnesį stovi laikinieji kelio ženklai, įspėjantys apie darbus kelyje ir ribojantys greitį iki 20 kilometrų per valandą, tačiau joks gatvės remontas čia nevyksta.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Sostinės Viršuliškių mikrorajone kone mėnesį stovi laikinieji kelio ženklai, įspėjantys apie darbus kelyje ir ribojantys greitį iki 20 kilometrų per valandą, tačiau joks gatvės remontas čia nevyksta.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Gatvių remontus atliekantys kelininkai prisiima visą atsakomybę tiek už nepastatytus, tiek už per ilgai paliktus laikinuosius kelio ženklus. Vairuotojai nevengia tuo pasinaudoti.

Sostinės gatvėse dirbantys kelininkai, statybininkai ir kitos bendrovės privalo gauti leidimus pažymėti darbų zoną ir statyti laikinuosius kelio ženklus. Paprastai išduodant tokius leidimus atsižvelgiama į darbų pobūdį bei tai, kiek laiko jie gali užtrukti.

„Gatvių tiesimo ir remonto darbai susideda iš kelių etapų, pvz., frezavimo, asfaltavimo, paviršiaus apdorojimo darbai skaldele, važiuojamosios dalies ženklinimo, asfaltbetonio siūlų remonto ir t. t. Todėl laikinieji kelio ženklai gali būti įrengti ilgesnį laiką. Vadovaudamiesi Kelių eismo taisyklėmis  vairuotojai privalo laikytis kelio ženklų – laikinųjų ar stacionarių – reikalavimų ir jų nepažeisti“, – „15min“ sakė Vilniaus miesto savivaldybės Komunalinio ūkio departamento Eismo organizavimo skyriaus vedėjas Algirdas Šešelgis.

Anot jo, darbų vykdymo zonoje už eismo saugumą atsakinga darbus atliekanti rangovo organizacija. „Mes tik perkame paslaugą“, – sakė A.Šešelgis.

Dažniausiai žmonės, kai padaro avariją ar į duobę įlekia, stengiasi tą tvorelę paslėpti, numesti, suniokoti, lyg jos nebuvo. O kartais būna, kad mašiną net atitempia prie duobės, – teigė V.Grosmanas.Taigi kelininkams tenka prisiimti atsakomybę, jei remontuojamoje kelio dalyje nebuvo pastatyti įspėjamieji ženklai.

Už sostinės gatvių priežiūrą ir remontą atsakingos bendrovės „Grinda“ technikos direktorius Vladimiras Grosmanas teigia, jog laikinieji kelio ženklai pastatomi visuomet. Vis dėlto kartais bendrovei tenka atlyginti vairuotojų patirtus nuostolius remontuojamoje dalyje.

„Nepaženklintų vietų nebūna, jos paženklintos. Bet dažniausiai žmonės, kai padaro avariją ar į duobę įlekia, stengiasi tą tvorelę paslėpti, numesti, suniokoti, lyg jos nebuvo. O kartais būna, kad mašiną net atitempia prie duobės“, – teigė V.Grosmanas.

Pasak jo, dėl remontuojamoje kelio dalyje apgadintų automobilių vairuotojai kreipiasi ne itin dažnai – kartais niekas nesikreipia visą pusmetį, o kartais per mėnesį sulaukiama kelių skundų. Tokie atvejai dažnesni pavasarį. „Žmonės po žiemos nori susiremontuoti mašinas, tai būna, kad pritempia mašinų...“ – sakė V.Grosmanas.

Užmirštas kelio ženklas irgi galioja

Bendrovės „Grinda“ atstovas tikino, kad kelininkai naudotus laikinuosius kelio ženklus po remonto visuomet susirenka. Kartais greičio ribojimai ar įspėjamieji ženklai užsibūna ilgiau, tačiau dažniausiai juos palieka ne kelininkai, o statybininkai, komunikacinių tinklų tiekėjai ar kiti darbuotojai, kurių darbai užtrunka ilgiau.

Vis dėlto vilniečiai pastebi ir mėnesį ar ilgiau paliktų kelio ženklų. Bene visą liepos mėnesį laikinieji kelio ženklai, įspėjantys apie darbus kelyje ir ribojantys greitį iki 20 kilometrų per valandą, užsibuvo netoli Viršuliškių kapinių. Gatvė šiame ruože anksčiau išties buvo remontuojama, tačiau jau praėjo kelios savaitės, kaip darbai baigti, o kelio ženklai liko.

„Būna tokių ženklų. Aš ir pats mačiau tą ženklą prie kapinių Viršuliškėse, bet kieno jis, sunku pasakyti. Mes jo nestatėme, mes nežinome. Mes neatsakome už visus ženklus, kurie pristatyti“, – sakė „Grindos“ atstovas.

Kelių eismo taisyklės nurodo, kad vairuotojai privalo laikytis apribojimų, jei kelio ženklas yra aiškiai matomas (t. y. jis nėra nusuktas, uždengtas ar pan.). Be to, laikinieji kelio ženklai turi prioritetą prieš nuolatinius. Vis dėlto dauguma vairuotojų, pastebėję, jog kelio darbai gatvėje prie Viršuliškių kapinių nevyksta, ignoruoja šį ženklą.

Apie kylančią perėją įspėjo

Tačiau vairuotojai ne visuomet pastebi laikinuosius kelio ženklus. Praėjusį ketvirtadienį vėlai vakare A.Goštauto gatvėje, prie vadinamojo verslo trikampio, kelininkai išasfaltavo iškilų „kalnelį“. Kiek tolėliau šalikelėje, automobilių statymo juostoje, buvo pastatyti laikinieji kelio ženklai, įspėjantys apie nelygų kelią ir kelio darbus. Tačiau dalis vairuotojų šių ženklų nepastebėjo.

Ne visi vairuotojai spėjo reaguoti į pokyčius – menkai apšviestoje gatvėje buvo girdėti cypiančios padangos ir barškančios automobilių važiuoklės.

A.Šešelgis teigė, kad šioje vietoje, atsižvelgiant į gyventojų prašymus, bus įrengta nereguliuojama iškili pėsčiųjų perėja. Anot jo, asfaltavimo darbai buvo atliekami vėlai vakare, kad pavyktų išvengti spūsčių.

„Šiuo metu paklotas apatinis asfaltbetonio dangos sluoksnis ir artimiausiu metu bus įrengtas viršutinis asfaltbetonio sluoksnis su specializuota danga ir atlikti važiuojamosios dalies ženklinimo darbai. Iškilios pėsčiųjų perėjos įrengimo darbai bus baigti rugpjūčio mėnesio viduryje“, – sakė A.Šešelgis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min