Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laikinosios komisijos, kuri tirtų padėtį IAE, nebus, opozicija griežia dantį ant „krikščionių“

Vidmantas Žiemelis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Opoziciją papiktino tai, kad V.Žiemelis viena sako, kita daro.
Šaltinis: 15min
0
A A

Parlamentarai antradienį atmetė opozicijos siūlymą įsteigti laikinąją komisiją, kuriai būtų pavesta tirti galimai neskaidrius procesus energetikos sektoriuje. Po tokio sprendimo pikti opozicijos parlamentarų žvilgsniai susmigo į Seimo „krikščionis“, kurių nedalyvavimas balsavime sužlugdė šią iniciatyvą.

Už laikinosios komisijos įkūrimą balsavo 51 parlamentaras, 40 tautos išrinktųjų jai nepritarė, 13 susilaikė. Prieš laikinosios komisijos įkūrimą balsavo valdančiosioms frakcijoms priklausantys parlamentarai.

Įsteigti laikinąją komisiją opozicijos atstovai nusprendė po to, kai iš Ignalinos atominės elektrinės (IAE) Korporatyvinių reikalų direktoriaus posto atleistas Osvaldas Čiukšys ėmė viešai pasakoti apie pasibaisėtiną netvarką atominėje elektrinėje.

Viena sako, kita daro

Vakar po balsavimo opozicijos atstovai neslėpė pasipiktinimo Seimo „krikščionimis“.

„Vidmantas Žiemelis viešai aimanavo, kaip atominėje elektrinėje viskas blogai, o kai reikėjo balsuoti, įvykdė savo pirmininko Gedimino Vagnoriaus paliepimą ir salėje jų neliko nei vieno“, – „15min“ piktinosi vienas Seimo narys.

Po antradienio rytą įvykusio Seimo Krikščionių frakcijos ir O.Čiukšio susitikimo frakcijos seniūnas V.Žiemelis teigė esąs pasibaisėjęs padėtimi elektrinėje. „Situacija yra labai sudėtinga, sėdime ant parako statinės“, – pareiškė jis. Tautos išriktasis pridūrė, kad O.Čiukšio pateikta informacija padės apsispręsti, kaip balsuoti dėl laikinosios komisijos sudarymo.

„15min” paklaustas, kodėl frakcija sužlugdė balsavimą, V.Žiemelis aiškino, esą „krikščionys“ yra griežtesnės nuomonės dėl situacijos IAE. „Mes norime pakoreguoti tą projektą, jį papildyti“, – aiškino jis.

Nutarimo projektą atmetus, jo pakoreguoti nebegalima, norint, kad laikinoji komisija būtų sudaryta, reikia parengti naują projektą. Paklaustas, ar frakcija ketina tai daryti, V.Žiemelis aiškino, kad dėl to reikės tartis su kitomis opozicijos frakcijomis.

Ketino ieškoti kaltų

Opozicija laikinąją komisiją ketino įpareigoti išsiaiškinti, ar politinės arba interesų grupės daro poveikį sprendimams energetikos sektoriuje bei IAE, kodėl vėluoja jos uždarymo darbai, ar Lietuvai galiausiai neteks šiuos darbus apmokėti savo lėšomis ir kas atsakingas už tokią situaciją.

Taip pat ketinta tirti, ar viešieji konkursai energetikos sektoriuje yra skaidrūs, ar yra požymių, kad IAE buvo valdoma netinkamai, dėl ko patyrė didelius nuostolius, ar Energetikos ministerija nepadarė nuostolių vartotojams.

Be kita ko norėta išsiaiškinti, ar Vyriausybė bei Energetikos ministerija ėmėsi pakankamų ir adekvačių priemonių derantis su dujų tiekėjais iš Rusijos dėl dujų kainos sumažinimo Lietuvai

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min