TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laiku nesutvarkyti pesticidai Vilniaus įmonei kainuos per pusę milijono litų

Taip laikomos pesticidų atliekos.
Aplinkos ministerijos nuotr. / Pesticidų atliekos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pavojingų pesticidų atliekų nesutvarkiusi UAB „Tavilta“ turės Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentui atlyginti daugiau kaip pusės milijono litų išlaidas, kurias departamentas patyrė pirkdamas atliekų sutvarkymo paslaugas. Tokį sprendimą priėmė Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Pesticidų atliekas UAB „Tavilta“ Vilniuje kaupė daugiau nei dešimtmetį. Dar 2007 m. Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismas uždraudė UAB „Tavilta“ priimti pesticidų atliekas iš fizinių ir juridinių asmenų. Taip pat įpareigojo bendrovę jau sukauptus senus pavojingus pesticidus perduoti atliekų tvarkytojui.

Teismas taip pat nurodė, kad tuo atveju, jeigu UAB „Tavilta“ neįvykdytų teismo sprendimo, ieškovas (Vilniaus RAAD) turi teisę atlikti šiuos veiksmus už UAB „Tavilta“, išieškant iš pastarosios turėtas išlaidas.

UAB „Tavilta“ neįvykdžius teismo sprendimo per nustatytą terminą, teismas leido Vilniaus RAAD visas UAB „Tavilta“ sukauptas ir Vilniuje saugotas pavojingų pesticidų atliekas perduoti atliekų tvarkytojui, išieškant turėtas išlaidas iš skolininko.

Vilniaus RAAD, pirkdamas UAB „Tavilta“ pesticidų atliekų tvarkymo paslaugas, patyrė 561 816 Lt išlaidų. 

Bendrovei atsisakius geranoriškai atlyginti departamento patirtas išlaidas, Vilniaus RAAD kreipėsi į teismą dėl pesticidų atliekų sutvarkymo išlaidų priteisimo iš UAB „Tavilta“. Teismo sprendimu, bendrovė turės atlyginti Vilniaus RAAD patirtas išlaidas dėl pavojingų atliekų sutvarkymo, kurios siekia 561 816 Lt.

Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min