Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 2d. 14:58

Laima Andrikienė prieštaringą Romeo Castelluccio spektaklį palygino su pedofilija

Scena is Romeo Castellucci spektaklio „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją".
Festivalio "Sirenos" nuotr. / Scena is Romeo Castellucci spektaklio „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją".

Europarlamentarė Laima Andrikienė antradienį Europos Parlamente vykusiame seminare „Krikščionių diskriminacija Europoje“, kalbėdama apie Romeo Castelluccio spektaklį „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“, retoriškai klausė, ar bus tylima ir tada, kai „menininkas“ imsis kovoti su pedofilija, įspūdžiui sustiprinti prievartaudamas vaikus scenoje ar ekrane.

„Diskriminacija, netolerancija, neapykantos apraiškos krikščionių atžvilgiu vyksta ne tolimuose kraštuose, o Vakarų ir Vidurio Europoje. Europoje, kuri šimtmečius didžiavosi savo krikščioniškomis šaknimis ir vertybėmis“, – teigia L.Andrikienė.

„Antikrikščionybė – tai ilgalaikė strategija ar tai tik pavieniai įvykiai, incidentai? Ir kas esame mes, krikščionys Europoje – tylioji dauguma ar jau mažuma?“,  – pranešime spaudai cituojama L.Andrikienė.

Lietuvos atstovė europarlamentare konferencijos dalyviams paminėjo ir italų režisieriaus spektaklį,  Vilniuje sukėlusį daug diskusijų dėl vaizduojamo Jėzaus portreto. Spektaklio rodymas, politikės nuomone, bandomas pateisinti išraiškos laisve, tačiau, anot L.Andrikienės, „išraiškos laisvė negali būti beribė“. „Kaip ir bet kokia kita laisvė ji turi turėti ribas. Jos ribos – kito asmens laisvė ir orumas. Žmogaus ar bendruomenės laisvė neatsiejama nuo pareigos gerbti kito žmogaus ar bendruomenės laisvę“, – akcentavo L. Andrikienė.

„Ar būtina scenoje demonstruoti Dievo atvaizdą, ant kurio drabstomos išmatos, tam, kad išgauti reikiamą įspūdį, sukrėsti publiką? Ir mes turime tai priimti kaip meną?! Ar tylėsime ir tada, kai koks „menininkas“ imsis kovoti su pedofilija, įspūdžiui sustiprinti prievartaudamas vaikus scenoje ar ekrane?“, –  kalbėjo L. Andrikienė.

Seimo nariai antradienį posėdyje audringai svarstė net dvi rezoliucijas dėl skandalingai išgarėjusio, į tarptautinio Vilniaus teatro festivalio „Sirenos“ programą įtraukto režisieriaus Romeo Castelluccio spektaklio. Jomis norima uždrausti ar bent boikotuoti spektaklį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min