Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laimutės Stankūnaitės priekaištai Neringai Venckienei – net dėl saugos diržų automobilyje (atnaujinta 16.42 val. - teisėjos nebaus, video)

Laimutė Stankūnaitė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Laimutė Stankūnaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionalinėje teismų administracijoje trečiadienio popietę surengtas Teisėjų etikos ir drausmės komisijos (TEDK) posėdis, kuriame nagrinėjami nauji Laimutės Stankūnaitės skundai dėl teisėjos Neringos Venckienės poelgių.

TEDK trečiadienio popietę sprendžia, ar pradėti naują drausmės bylą Neringai Venckienei.

Skundus komisijai pateikė Laimutė Stankūnaitė.

Mažametės motina pasipiktino dėl trijų dalykų: kad N.Venckienė vežioja mergaitę automobiliu neprisegusi jos saugos diržu, leidžia ją filmuoti ir viešinti asmens duomenis žurnalistams, be to, į pasimatymus vaiką vežioja darbo metu.

L.Stankūnaitė skundėsi mačiusi per televiziją filmuotus vaizdus, kaip jos mergaitė sodinama į mašiną ir vežama į pasimatymą. Skundo autorės įsitikinimu, N.Venckienė neturėjo leisti žurnalistams mergaitės filmuoti. Maža to, L.Stankūnaitė atkreipė dėmesį, kad jos dukra Kedžių šeimos automobiliu „Mercedes“ buvo vežama be prisegto saugos diržo.

Papildyta 16.22 val. TEDK pirmininkas Algis Norkūnas paskelbė, kad komisija nė dėl vieno L.Stankūnaitės skundo nekels drausmės bylos N.Venckienei.

Nekelti drausmės bylos N.Venckienei dėl argumentų, išdėstytų L.Stankūnaitės rugpjūčio 3 dienos skunde, TEDK atsisakė dėl formalių priežasčių. Mat pagal įstatymus drausmės byla privalo būti iškelta ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo tada, kai komisija informuojama apie galimus pažeidimus.

Kitą skundą L.Stankūnaitė buvo pateikusi rugsėjo 6 dieną. TEDK mano, kad trumpalaikis N.Venckienės nebuvimas darbe nesudaro pagrindo kelti jai drausmės bylos. Juolab teisėja apie savo išvykas su globojama mergaitę į pasimatymų vietą kaskart informuodavo teismo vadovą. Maža to, mergaitė į pasimatymus vežiojama vykdant teismo valią.

TEDK atstovai taip pat nemano, jog N.Venckienė organizavo mergaitės asmens duomenų viešinimą, atvirkščiai, etikos sargai įsitikinę, jog teisėja neturėjo galių nurodinėti žiniasklaidai, ką filmuoti, o ko ne.

Ar TEDK narių atsisakymas kelti N.Venckienei drausmės bylą reiškia, jog jie nemato nieko bloga, kad mergaitė buvo vežiojama be saugos diržo?

Anot komisijos vadovo A.Norkūno, etikos sargai nesigilino į Kelių eismo taisyklių niuansus, apskritai komisija neturėjo tikslių duomenų, ar L.Stankūnaitės dukra sėdėjo neprisegta stovinčiame, ar važiuojančiame automobilyje.

Bus papildyta

VIDEO: 15min.lt - TEDK vadovo Norkūno komentaras dėl Stankūnaitės skundų
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min