Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Laiškai (iš)gyvenimo“ pasieks Klaipėdą

N.Šaltenytės paveikslo fragmentas
N.Šaltenytės paveikslo fragmentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Klaipėdos Koncertų salėje rengiamas teatralizuotas dailės ir laiškų albumo „Laiškai (iš) gyvenimo“ pristatymas.

Albume publikuojamus laiškus mažu spektakliu pavers Klaipėdos dramos teatro aktoriai Jolanta Puodėnaitė ir Edvardas Brazys, nuostabia muzika apdovanos styginių kvintetas, vadovaujamas Zigmanto Brazausko (Zigmantas Brazauskas – smuikas, Audronė Jurkonytė – smuikas, Auksė Kaziukaitienė – altas, Jurgis Karbauskas – violončelė, Romas Grigaitis – kontrabosas).

Šių metų Pasaulinei Limfomos dienai onkohematologinių ligonių bendrija „KRAUJAS“ pasirinko originalią temą. Išleistas dekoratyvus, reprezentatyvus albumas „Laiškai (iš)gyvenimo“, kuriame publikuojami profesionalių Lietuvos dailininkų darbai bei autentiški fragmentai iš ligą išgyvenusio žmogaus korespondencijos. Eglės ir Ievos Babilaičių, Tatjanos Diščenko, Lidos Dubauskienės, Aleksandros Jacovskytės, Eglės Kuckaitės, Jurgos Kurtinaitienės, Vilmanto Marcinkevičiaus, Editos Matulionytės, Dalios Mažeikytės, Vyganto Paukštės, Jūratės Stauskaitės, Nijolės Šaltenytės, Birutės Zokaitytės bei klaipėdiškių dailininkų Augustino Virgilijaus Burbos ir Sergejaus Plotnikovo kūriniai gražiai dera su jautriais ir subtiliais skirtingų autorių tekstais.

Anot knygos sudarytojų, „Laiškai (iš)gyvenimo“ - sunkiausios kančios ir šviesiausios vilties istorija. Žodžio ir piešinio sąskambis įprasmina patirtį ir išplečia jos ribas – knygoje dvasios atgaivą ras visi, kas regi ne tik akimis, bet ir širdimi.

„Mažiau baimės – daugiau meilės ir vilties,“- šią frazę, kalbėdami apie opius dalykus įprasmina knygos ir renginio autoriai, pasitelkdami į pagalbą visus menus – dailę, muziką, teatrą, literatūrą ir sukurdami jaukų spektaklį apie meilę, viltį ir gyvenimo prasmę.

„Tai stulbinantis projektas. Ne tik savo originalumu, bet ir menine verte. Džiaugiuosi, kad knygos sudarytojoms pavyko į šį projektą pritraukti įspūdingą būrį žymių Lietuvos dalininkų. Be to, nuostabu, kad Pasaulinės limfomos dienos paminėjimas tapo tradicija ir jau kelerius metus iš eilės bendrija „Kraujas“, kartu su skirtingų sričių menininkais bei partneriu „Roche Lietuva“, įgyvendina projektus ir kūrybiškai atkreipia visuomenės dėmesį į labai sunkią ligą“, - pabrėžia renginio idėjos autorius režisierius Dalius Abaris.

Albumas „Laiškai (iš)gyvenimo“ jau sulaukė įvertinimo užsienyje – autentiški viltį liudijantys tekstai bus verčiami į anglų ir vokiečių kalbas. Albumą galima įsigyti tik pristatymo metu. Visos už albumą surinktos lėšos bus skiriamos OHLB „Kraujas“.

Renginio pradžia - 18 val., Koncertų salėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Limfoma Klaipėda
Parašykite atsiliepimą apie 15min