Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laisvasis universitetas bangas kels ir Kaune

Robertas Bartašius kauniečiams pristatys standartinės statybos alternatyvas. Daugelį jų jis pats išbandė savo kailiu, statydamas namą.
R.Bartašiaus nuotr. / Robertas Bartašius kauniečiams pristatys standartinės statybos alternatyvas. Daugelį jų jis pats išbandė savo kailiu, statydamas namą.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

VDU menų galerijoje „101“ šįvakar liesis diskusijos, nes pirmąsias paskaitas čia rengia Laisvasis universitetas (LUNI)

Pakalbėti apie neformalias savišvietos iniciatyvas, tradicinės švietimo sistemos ydas ir išsiaiškinti, kodėl lietuviai taip trokšta turėti nuosavą būstą, net ir neturėdami tam laiko ir pinigų, kvies trys LUNI lektoriai: Darius Pocevičius, Kasparas Pocius ir Robertas Bartašius.

Alternatyvus švietimas

Rašytojas, ekonomistas ir žurnalistas D.Pocevičius kauniečiams pristatys neformalias savišvietos bei švietimo iniciatyvas, susilaukusias pritarimo visame pasaulyje: Laisvuosius Berlyno ir Amsterdamo universitetus, Eksperimentinį Mineapolio koledžą, Laisvąją Londono mokyklą, Liublianos darbininkų ir pankų universitetu vadinamą Sankt Peterburgo gatvės universitetą. D.Pocevičiaus teigimu, tikrai ne kiekvienas universitetas, pasivadinęs laisvuoju, toks ir yra: „Universitetas gali būti laikomas laisvuoju, jei atitinka penkis kriterijus: jame neturi būti valdžios, studentai ir dėstytojai - lygūs, jis turi būti alternatyvus, nemokamas ir visiems prieinamas“.

Švietimo temą pratęs istorikas K.Pocius. Jis, remdamasis prancūzų filosofo Jacques Ranciere knyga „Neišmanėlis mokytojas“, kvies naikinti visas hierarchijas tarp „profesionalų“ ir „nežiniukų“. Lektorius griežtai pasisako prieš tradicinį mokymosi būdą, kurio esmė – „visažinis“ mokytojas ir „neišmanėlis“.

Namas savomis rankomis

Trečiasis pirmojo užsiėmimo Kaune lektorius – R.Bartašius, kuris yra „Pasidaryk pats“ namo kūrėjas. R.Bartašius kauniečius kvies susimąstyti, kodėl beveik kiekvienas lietuvis serga nuosavo būsto patologija. „Visi lietuviai beprotiškai nori turėti nuosavą būstą, tačiau jis kainuoja ir beprotiškus pinigus! Nuo šios beprotybės gali išsigydyti. Tereikia imti ir pačiam pasistatyti savo namą“, – sako R.Bartašius. Remdamasis savo namo, primenančio pasakų namelį, statybos patirtimi, jis patars, nuo ko pradėti, apie ką verta pagalvoti prieš įkalant pirmąją vinį. Lektorius apžvelgs ypatumus, kurie atsiranda statant namą iš įvairiausių medžiagų: molio, šiaudų, padangų, popieriaus, stiklo ir net malkų. Taip pat jis pademonstruos filmuotą medžiagą, kaip įvairiose pasaulio šalyse žmonės patys statosi namus – be jokių statybininkų, architektų ir projektus tvirtinančių valdininkų.

LUNI dėstytojų paskaitų pradžia – šiandien, 18 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min