Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laisvės atėmimo vietų administracijai pasipriešinusiems nuteistiesiems nebus nuolaidžiaujama

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalėjimas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kalėjimų departamentas palaiko laisvės atėmimo vietų vadovų poziciją, kad neturi būti nuolaidžiaujama nuteistųjų neteisėtiems veiksmams, ypač fiziniam pasipriešinimui ir pareigūnų įžeidinėjimui.

Vienas iš incidentų įvyko antradienio rytą Marijampolės pataisos namuose. Apie 6.30 val. dviem pareigūnams užėjus į drausmės grupės gyvenamąsias patalpas, vienam iš jų pasipriešino nuteistasis M.M., slėpęs telefoną. Prižiūrėtojui jis užšoko ant nugaros, išmušė iš rankų paimtą telefoną, stūmė į šoną. Kiti patalpoje esantys nuteistieji pradėjo triukšmauti. Prižiūrėtojams pavyko suvaldyti konfliktinę situaciją. Dėl nuteistojo veiksmų pradėtas tyrimas.

Gruodžio 20-ąją Kybartų pataisos namuose atliekantis bausmę V.J., teistas 7 kartus, prieš pareikalavusį nutraukti neteisėtus veiksmus pareigūną panaudojo fizinį smurtą – sudavė stiprų smūgį ranka į krūtinės sritį. Prieš nesivaldantį nuteistąjį reikėjo panaudoti net kovinius imtynių veiksmus. Dėl šio atvejo taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gruodžio 8 dieną Kaišiadorių r. apylinkės teismas dar 6 mėnesiams pratęsė įkalinimo laiką Pravieniškių 3-iuose pataisos namuose atliekančiam bausmę nuteistajam, kuris prižiūrėtoją išvadino necenzūriniais žodžiais.

„Bus išnagrinėtas kiekvienas atvejis, susijęs su pasipriešinimu pareigūnui ar kitokiu nuteistųjų ir suimtųjų netinkamu elgesiu. Baudžiamasis kodeksas galioja ir jau nuteistam asmeniui. Kalėjimų departamentas teikia ir teiks reikiamą pagalbą pavaldžioms įstaigoms, kad nuteistųjų ar suimtųjų neteisėti veiksmai personalo atžvilgiu susilauktų tinkamo „įvertinimo“. Dažniausiai už tokius neteisėtus veiksmus nusikaltusiam asmeniui yra pratęsiamas bausmės atlikimo laikas“, – teigia Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Remigijus Gliaudelis.

Be minėtų atvejų, per vienuolika 2009 metų mėnesių laisvės atėmimo vietose užregistruotos 6 nusikalstamos veikos dėl pasipriešinimo pareigūnui ir 2 nusikalstamos veikos dėl prižiūrėtojų įžeidimo.

Kalėjimų departamento duomenimis, 2009 metų gruodžio 30 dieną Lietuvos laisvės atėmimo vietose yra laikoma 8619 suimtųjų ir nuteistųjų (7439 nuteisti asmenys ir 1180 suimtųjų).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min