15min be reklamos
Publikuota 2022 10 05, 10:02

Laisvės frakcija siūlo Laisvės premiją skirti V.Zelenskiui

Laisvės frakcija 2022 metų Laisvės premiją siūlo skirti Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui už jo ir Ukrainos žmonių nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Rusijos agresijos akivaizdoje, pranešė Laisvės frakcija.
Volodymyras Zelenskis
Volodymyras Zelenskis / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

„Šiandien esame Ukrainos narsumo Rusijos kare prieš ją liudininkai. Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta XXI a. Europoje kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą prieš genocidinį karą vykdančią Rusiją, tuo pačiu kovojanti ir už mus“, – teigia Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas.

Laisvės frakcijos teikimo laiške Laisvės premijų komisijai pabrėžiama, kad prasidėjus karui, V.Zelenskis kėlė ir kelia jos kovinę dvasią, pirmasis vyko į išlaisvintas teritorijas, pavyzdžiui, Iziumą, nedarė kompromisų su priešu, palaikė Ukrainos vakarietišką kryptį ir tapo simboliu, aplink kurį susitelkė visa Ukrainos visuomenė.

„Volodymyras Zelenskis – demokratinio pasaulio moralinis lyderis, savo drąsia pozicija kiekvieną dieną ginantis humanistines vertybes. Būtent Zelenskis ir su Rusija kovojantys Ukrainos žmonės šiais metais labiausiai nusipelnė Laisvės premijos apdovanojimo, tikimės Seimas pritars mūsų siūlymui“, – sako V.Mitalas.

Vieną prestižiškiausių apdovanojimų – Laisvės premiją Seimas įsteigė specialiu įstatymu dar 2011 metais, minint Sovietų Sąjungos agresijos prieš Lietuvos nepriklausomybę dvidešimtmetį.

Šia premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą, kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą. Ankstesniais metais ji skirta Baltarusijos demokratinei opozicijai, valstybės vadovams Valdui Adamkui ir Vytautui Landsbergiui, kitiems laisvei nusipelniusiems asmenims.

Pretendentais Laisvės premijai gauti gali būti Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių fiziniai, viešieji bei privatūs juridiniai asmenys. Premija skiriama Seimo nutarimu. Ji bus įteikiama Laisvės gynėjų dieną – Sausio 13-ąją.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min