Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 12d. 11:12

Laisvės gynėjus primins žvakučių liepsnelės

Akcijos akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Laisvės gynėjų dieną kviečiama uždegti žvakutes.

Sausio 13-ąją, ketvirtadienį, 8 val. Klaipėdoje organizuojama jau tradicine tapusi pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“.

Jos metu kviečiamos mokyklos, institucijos, ambasados, organizacijos ir visi žmonės uždegti languose žvakutes, pagerbiant prieš 20 metų žuvusiuosius už Lietuvos laisvę. Iniciatyva skirta prisiminti ir visuotinai paminėti kaip prieš 20 metų vienybės jausmo ir laisvės troškimo apjungti Lietuvos piliečiai apgynė atsikūrusios valstybės nepriklausomybę ir atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą.

2011 m. sausio 13 d. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija" Lietuvos mokyklose vyks jau ketvirtą kartą. 2008 metų sausio 11 dieną į ją įsitraukė per 100 mokyklų, 2009 metais – keturis kartus daugiau – per 420 mokyklų iš visos Lietuvos, o 2010 metais – 734 mokyklos, keletas Lietuvos Respublikos ambasadų užsienyje, valstybinės institucijos: LR seimas, Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija ir kt.

Toks aktyvumas rodo, jog pasiūlytas Sausio 13–osios įvykių minėjimas yra patrauklus mokyklų bendruomenėms, yra efektyvi priemonė formuojant moksleivių istorinę atmintį ir pozityvų poveikį Lietuvos visuomenei.

Tikimasi, jog 2011 metais prie šios pilietinės iniciatyvos prisijungs dar daugiau Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir bei šią iniciatyva palaikančių institucijų.

Iniciatyvos tikslai – priminti, kaip sovietų kariuomenė bandė įvykdyti perversmą Lietuvoje ir nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, o Lietuvos piliečiai apgynė valstybės nepriklausomybę; suteikti prasmę Laisvės gynėjų dienos minėjimui mokyklose ir miesto bendruomenėse; puoselėti jaunimo istorinę atmintį bei patriotiškumą; prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus; paskatinti jaunąją kartą domėtis laisvę ir nepriklausomybę mylinčių piliečių, patyrusių sovietinio režimo represijas, atsiminimais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min