Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 24d. 10:44

„Laisvės piknikas“ Kaune: virtuali lenktynių trasa, popiežių sužavėjęs aitvaras bei vandens iššūkis

„Laisvės pikniko“ akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Laisvės pikniko“ akimirkos

Jei pernai apniukęs dangus gadino piknikiautojų Nemuno saloje nuotaiką, tai šiemet oras – lyg užsakytas. Jau nuo ankstaus ryto žmonės patraukė į ketvirtą kartą rengiamą didžiausią nemokamą pilietinį vasaros festivalį visai šeimai „Laisvės pikniką“. Jame vyksta diskusijos apie politinę situaciją šalyje, net 70 visuomeninių organizacijų pristato savo veiklą. Vakare ruošiama muzikinė programa.

Net penkiose „Laisvės pikniko“ diskusijų erdvėse festivalio lankytojai kviečiami išsakyti savo nuomonę aktualiausiais klausimais. Pavyzdžiui, „Kas ir kodėl turėtų valdyti Lietuvą nuo 2020 metų?“. Diskusijų įkarštyje galima išvysti Andrių Tapiną, Ritą Miliūtę, Rytį Zemkauską, Joną Nainį, Jurgitą Jurkutę.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Andrius Tapinas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Andrius Tapinas

Tačiau šiemet festivalio organizatorius stebina rekordinė šūsnis visuomeninių organizacijų paraiškų – dalyvių skaičius peržengė septintą dešimtį. Festivalis skirtas vienyti ir padėti organizacijoms, bendruomenėms ir piliečiams atrasti vieni kitus, taip kuriant pilietišką visuomenę, skatinti veikti bei nebūti abejingais.

Daug dėmesio šių metų festivalyje skiriama įvairioms paramos organizacijoms. Renginio svečiai čia gali sutikti „Jaunimo linijos“, „Sidabrinės linijos“, „Big Brothers Big Sisters“, „Gerumo rankos“ savanorius, kurie pasakoja apie tokios veiklos prasmę, atsako į visus rūpimus klausimus. Festivalyje įsikūrė ir gyvūnų globos organizacijos „Lesė“, „Penkta koja“ bei „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“.

Gausioje programoje – ir diskusijos bei žaidimai apie gamtą. Gamtininkai, visuomenininkai ir politikai nutarė padiskutuoti apie daug visuomenės dėmesio sulaukusio Punios šilo likimą bei pasaulyje plačiai aptarinėjamą žmonių sukeltą masinį rūšių nykimą. Gamtininkai lankytojus kviečia į skraidymo pamokas, meldinės nendrinukės lizdo ir karūnų iš natūralių priemonių gamybą, paukščių pažinimo žaidimus, į aplink esančią gamtą galima pažvelgti pro mikroskopą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Laisvės pikniko“ akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Laisvės pikniko“ akimirkos

Šiek tiek adrenalino

Netrūksta ir pramogų, tinkamų adrenalino fanatikams. Štai „Nemuno Žiedo“ palapinėje veikia tikras lenktyninio automobilio simuliatorius, kuriuo galima išbandyti jėgas ypač tikroviškoje virtualioje „Nemuno Žiedo“ trasoje. Siūlomas ir „Pataikyk – išmaudyk“ iššūkis. Tai puiki pramoga tokią karštą vasaros dieną, kaip ši, leidžianti atsigaivinti ir praskaidrinti nuotaiką. Mesk kamuolį, pataikyk į taikinį ir žmogus, sėdintis virš baseino įkris į vandenį. Emocijos ir juoko dozė garantuota.

Šeštadieninį dangų virš Nemuno salos papuošė ir Valdo Kančausko kūrinys „Laimės aitvaras iš Angelų sodų“, sužavėjęs net patį Popiežių Pranciškų. Tai – 72 kv. metrų dydžio unikalios vektorinės tapybos darbas „Gėlės iš Angelų sodų“, perkeltas ant aitvaro-vėliavos.

„Viduramžiai LT“ kolektyvas kviečia stebėti tikrų tikriausią riterių mūšį, o savo taiklumą festivalio svečiai gali išbandyti petankės turnyre. Lietuviškų etnodvikovų federacija siūlo išbandyti senovinius jėgos žaidimus, tokius kaip lazdos traukynės ar išstūmimas iš rato.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Laisvės pikniko“ akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Laisvės pikniko“ akimirkos

Diskusijų apie maistą ir maisto kultūrą erdvėje pristatomas GASTROliavimo po Lietuvą žemėlapis, kuriame pateiktos įdomiausių ir netikėčiausių patiekalų mūsų šalyje ragavimo vietos. Ar kada skanavote kvadratinių cepelinų, kibinų su sraigėmis ar pieno šampano?

Šokti kviečiami net kūdikiai

„Laisvės pikniko“ metu pramoga virsta net ir pakuočių pristatymas į taromatą. Kiekvienas dalyvis į VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ palapinę atnešęs užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių, dovanų gaus neoninį piešinį ant kūno ir apyrankę. Visi festivalyje už pakuotes surinkti pinigai bus paaukoti gražiam tikslui. Siūloma sužaisti ir interaktyvų pakuočių gaudymo žaidimą.

Organizuojami Nemuno saloje ir jogos užsiėmimai bei šokiai su kūdikiais. Suteikta galimybė apžiūrėti drakono valtį, paimituoti irklavimą ir gyvai susipažinti su šia pramoga bei sporto šaka. Pasaulyje vykdomi drakonų valčių festivaliai. Tai tradicinis Rytų kultūros reiškinys, UNESCO pripažintas nematerialus pasaulio paveldas. Eilės „Laisvės pikniko“ lankytojams pasiruošęs skaityti poetas iš Tadžikistano, dainas dainuoti Luisas iš Kubos, praeivius pradžiuginęs milžiniško populiarumo pasaulyje sulaukusia Luis Fonsi ir Daddy Yankee daina „Despacito“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Luisas iš Kubos dainuoja "Despacito"
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Luisas iš Kubos dainuoja "Despacito"

Popiet „Laisvės pikniko“ svečius džiugins ir muzikinė programa. Šiemet savo elektronine romantika Kauno Nemuno saloje dalinsis „Golden Parazyth“, pasirodys jaunimo numylėtiniai „Flying Saucer Gang“ bei „Free Finga“, ironiškas istorijas pasakos grupė „The Station“. „Pirtį“ užkurs ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, profesionaliais balsais ir unisonu užburs „Choras Bel Canto“.

Kadangi šiemet orų prognozės – itin palankios, organizatoriai tikisi, kad ne tik dalyvių, bet ir festivalio lankytojų minios pasieks naujas aukštumas – susirinks daugiau nei 25 000 žmonių.

Ketvirtasis „Laisvės piknikas“

„Laisvės pikniko“ idėja spontaniškai kilo 2016 metų gegužės pabaigoje po to, kai Andriui Tapinui buvo sutrukdyta surengti susitikimą su Ringaudų gyvenvietės bendruomene. Sutrukdymu jis apkaltino Kauno rajono merą socialdemokratą Valerijų Makūną, kuris neva tai nesutiko skirti susitikimui patalpų. Meras tokius kaltinimus neigė. Tikino, kad įvyko nesusipratimas.

Pirmasis „Laisvės piknikas“ suorganizuotas vos per 17 dienų virto mases pritraukusiu renginiu, subūrė apie 10 000 žmonių, jame lankėsi žinomi Lietuvos atlikėjai, visuomenininkai bei prezidentė Dalia Grybauskaitė. 2016 metais Andriaus Tapino galvoje gimusi idėja ir spontaniškai suorganizuotas „Laisvės piknikas“ 2017 metais virto didžiuliu renginiu Kauno Nemuno saloje į kurį susirinko apie 20 000 žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

01:28
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min