TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Laisvės premija įteikta Sigitui Tamkevičiui

Loreta Graužinienė ir Sigitas Tamkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Loreta Graužinienė ir Sigitas Tamkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį minint Laisvės gynėjų dieną Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos leidėjui, Kauno arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui įteikta trečioji Laisvės premija.

Įteikdamas premiją Seimo vicepirmininkas Petras Auštrevičius priminė arkivyskupo žodžius, kad laisvė pasiekiama tik tada, kai jos siekiama.

„Tačiau laisvės šviesą atneša kovotojai, tikintys, veikiantys, nepasiduodantys ir neišduodantys idealų. Man ypatingai malonu šiuos žodžius skirti 2013 m. Laisvės premijos laureatui arkivyskupui metropolitui Sigitui Tamkevičiui. Jo gyvenimo ir veiklos šviesa lydi mus laisvos ir nepriklausomos Lietuvos kasdienybėje“, – teigė P.Auštrevičius.

Pats S.Tamkevičius tikino, kad  pradėjus leisti Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką, niekas negalvojo, kad po kelių dešimtmečių Lietuva bus laisva.

„Anuomet nei aš, nei mano bendražygiai nemąstėme apie ordinus ir premijas, bet mąstėme apie vienintelę galimą „premiją“ – tardymą, teismą ir lagerį. Šitai išsipildė su kaupu: už Kroniką buvo nuteista net keturiolika asmenų“, – pirmadienį Seime priminė S.Tamkevičius.

Jis pabrėžė, kad jam skirta Laisvės premija priklauso daugeliui – nuo tremtinių vyskupų Vincento Sladkevičiaus ir Julijono Steponavičiaus iki tikinčių mokinukų, kurie per sovietmetį drįsdavo klasėje viešai išpažinti savo tikėjimą, o sekmadienį – ateiti į bažnyčią.

Arkivyskupas ragino būti drąsius ir laisvoje Lietuvoje, bei nepasinerti į alkoholio, narkotikų, lošimų ir valdžios troškimo liūne.

Laisvės premiją Seimas įsteigė 2011 metais. Ji skiriama už asmenų ir organizacijų pasiekimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Premija jau yra įteikta Rusijos kovotojui už laisvę ir demokratiją Sergejui Kovaliovui bei politiniam kaliniui, vienam aktyviausių sovietinės okupacijos rezistencijos dalyviui, kovotojui už žmogaus teises, politinės organizacijos Lietuvos laisvės lyga steigėjui, „45-ių pabaltijiečių memorandumo“ iniciatoriui Antanui Terleckui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min