Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 10, 05:58

Pasakyta/padaryta. Kur dingo „laisviečių“ pažadas panaikinti Valstybinę kalbos inspekciją

Į Seimo rinkimus Laisvės partija ėjo su pažadu uždaryti Valstybinę kalbos inspekciją, tačiau praėjo metai, o apie tokią iniciatyvą negirdėti. Partijos vicepirmininkas Vytautas Mitalas sako, kad idėjos neatsisakoma, tačiau koalicijos partneriai bent jau kol kas entuziazmu dėl to nedega.
Vytautas Mitalas Tik prenumeratoriams
Vytautas Mitalas / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

Pernai vasarą tuomet į Seimą dar tik kandidatavusi dabartinė parlamento Laisvės partijos frakcijos narė Ieva Pakarklytė Valstybinę kalbos inspekciją vadino institucija iš praėjusio amžiaus.

Anot jos, inspekcijos, baudimai ir draudimai ne tik kad nėra veiksminga kalbos puoselėjimo priemonė, bet priešingai – ji trukdo kalbos raidai.

„Pokyčius kalbos politikoje galime pradėti jau dabar, nuo Valstybinės kalbos įstatymo peržiūrėjimo ir Valstybinės kalbos inspekcijos uždarymo“, – rašė ji.

Vėliau šis siekis buvo įtrauktas į 2020 metų Laisvės partijos Seimo rinkimų programą.

Tiesa, neaišku kodėl, joje žadėta uždaryti ne inspekciją, o Valstybinę lietuvių kalbos komisiją.

15min nuotr./Ištrauka iš Laisvės partijos programos
15min nuotr./Ištrauka iš Laisvės partijos programos

Tačiau sutrumpintame programos variante, kuriame išskiriami svarbiausi darbai, žadama uždaryti ne komisiją, o Valstybinę kalbos inspekciją, apie kurią ir kalbėjo I.Pakarklytė.

V.Mitalas: požiūris nepasikeitė

Laisvės partijos vicepirmininkas V.Mitalas 15min patikino, kad tiek diskusijose, tiek rengiant programą buvo kalbama apie inspekcijos, o ne komisijos uždarymą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min