Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laivų kapinyno valymui reikia mažiausiai 7 mln. litų

Manoma, kad Kuršių mariose ties laivų kapinynu po vandeniu yra apie 1500 tonų metalo laužo.
Egidijaus Jankausko, dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Manoma, kad Kuršių mariose ties laivų kapinynu po vandeniu yra apie 1500 tonų metalo laužo.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jei pavyks gauti lėšų, greičiausiai jau kitąmet iš Kuršių marių dugno bus iškeltos dešimtmečius čia pragulėjusios senų laivų liekanos.

Kuršių mariose, Smiltynės pusėje esantis laivų kapinynas įkurdintas praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje. Laivai čia laidoti apie penkiolika metų, dėl ekologijos tuomet niekas nesuko galvos – mariose iškasti apie milijonas kubinių metrų smėlio ir taip atsivėrė gili duobė. Joje laivų remontininkai patalpino seną doką. Vėliau šioje duobėje buvo skandinami nebenaudojami žvejybiniai laivai. Manoma, kad po vandeniu šiuo metu yra apie 1500 tonų metalo laužo. Kiek tiksliai laivų čia galėjo būti palaidota, nežinoma. Spėjama, kad jų gali būti apie 30. Nors ir turima žinių, kad laivai buvo skandinami išėmus pavojingas medžiagas šis kapinynas yra taršos šaltinis, kelia grėsmę gamtai.

Projektas užstrigo

Ieškome mechanizmo, kaip gauti pinigų. Jau padarytas didelis įdarbis, skirta pinigų pirmajam etapui, techninio projekto parengimui, o dabar užstrigome.

Prieš kurį laiką buvo parengta laivų kapinyno galimybių studija, poveikio aplinkai vertinimas. „Tikėjomės, kad šis projektas pagaliau pajudės – turėjome patikinimus žodžiu. Tačiau prieš keletą dienų buvome labai nustebinti, kai atvykę specialistai pranešė, kad šis projektas negali būti finansuojamas iš lėšų, skirtų užterštų teritorijų valymui“, – apskrities viršininkui Arūnui Burkšui problemą vakar pristatė Klaipėdos savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Daiva Berankienė. Civilinės saugos departamentas nurodė, kad Klaipėdos regione nėra pesticidais užterštų teritorijų, taigi, nėra ir ką valyti. Prie šio projekto dirbančios specialistės siekia, kad užterštų teritorijų valymui skirti pinigai būtų perkelti šiai programai vykdyti. Tam norima gauti apie 7 mln.lt.

„Ieškome mechanizmo, kaip gauti pinigų. Jau padarytas didelis įdarbis, skirta pinigų pirmajam etapui, techninio projekto parengimui, o dabar užstrigome“, – teigė Klaipėdos apskrities viršininko administracijos vyriausioji specialistė Audronė Dapkevičiūtė. Pasak specialisčių, laivų kapinynas yra ne tik uostamiesčio, bet ir visos Lietuvos ir net Pabaltijo problema, nes Kuršių marios yra Baltijos jūros dalis.

Turi ateities viziją

Vakar specialistės paprašė A.Burkšo apie susidariusią situaciją pakalbėti su susisiekimo ministru Eligijumi Masiuliu. „Išvalius kapinyną ten galėtų atsirasti jachtklubas, uostelis mažiesiems laivams. Tai būtų dar vienas traukos objektas. Pagal planus numatyti ir dviračių takai, galbūt iškiltų ir kokie nors viešbutukai“, – sakė viršininko administracijos Regioninės plėtros departamento direktorės pavaduotoja Asta Raugalienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min