Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Laivų paradas“: naujos tradicijos užgimimas

Jachtos upėje.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Klaipėdoje šeštadienį oficialiai prasidės laivybos sezonas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Klaipėdoje vyksiančio „Laivų parado“ renginiai išsitęsė iki visos dienos. „Su mumis solidarizavosi ir verslininkai, ir menininkai, ir jūrininkai“, - teigė viena iš šeštadienį vyksiančio renginio organizatorių Jolanta Braukylienė.

Nauja tradicija - „Laivų paradas“ - pradės laivybos sezono atidarymą Klaipėdoje. Renginys, prasidėjęs ne nuo biudžeto skaičiavimo, o nuo gražių iniciatyvų, susilaukė didžiulio palaikymo tiek iš verslininkų, tiek iš pačių klaipėdiečių. Ar šitoks renginys reikalingas Klaipėdai paaiškės ir per pačią šventę: prie traukinuko, vežančio į perkėlą, bus galima įsigyti po litą kainuojančias apyrankes. Šios apyrankės, virsiančios solidarumo ženklu, dovanos nuolaidas senamiesčio kavinukėse.

„Laivų paradas“ prasidės 10 val. regata „Gero vėjo“, o nuo vidudienio iki 16 val. Kruizinių laivų terminale rengiami Kariuomenės ir visuomenės dienos renginiai.

13 val. veiksmas iš terminalo persikels prie burlaivio „Meridianas“. Devynerius metus nejudintas miesto simbolis klaipėdiečių bus palydimas į doką. Palydėti laivą prašomi ir stipruoliai – reikės pareguliuoti, kad laivas judėtų tinkama linkme. Vienas po kito bus pakelti abu tiltai – Biržos ir Pilies. Praplaukti „Meridianui“ padės ir aukštalipiai, šie įsitaisys ant pakeltų tiltų. 

Nuo Šiaurinio rago bei Kruizinių laivų terminalo klaipėdiečiai galės stebėti istorinį laivų mūšį, primenantį 1808-ųjų įvykius, kai į Klaipėdą įplaukį Gdansko flotilės laivas „Le general Rapp“ ir atakavo uoste stovėjusį amerikiečių „Rebecca“. Tuo metu Amerikos laivynas buvo didžiausias kontrabandinių prekių gabentojas.

Šiam renginiui, kurį surepetuoti – beveik neįmanoma, įsigyti 5 kilogramai parako.  Improvizuotam mūšiui atvyks latvių laivas „Vagant“. Mūšis prasidės 21.45 val.

Kol mariose griaudės pabūklai, jachtos, kateriai ir burlaiviai rikiuosis paradui. Laivų rokiruotės priešakyje plauks legendinė „Lietuvos“ jachta.

Parado pradžios akcentu taps „laivo šokis“. Vilkikas TAK-9 skambant muzikai demonstruos  manevrus. Naktinis laivų paradas preliminariai prasidės apie 22.45 val. Kuršių meriomis pusšimtis laivų plauks pasidabinę girliandomis, kiekviename jų skambės muzika.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min