Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 6d. 13:25

Laivų švartavimo sąlygos sudėtingos, ledlaužis traiško ledus

Nuo ledo vejami žvejai neslėpė pykčio ir nusivylimo.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Malkų įlanka

Šalčiai koreguoja Klaipėdos uosto darbą. Dėl Kuršių mariose susidariusių ledų laivų švartavimo laikas patrigubėjo ar net dar labiau pailgėjo. Malkų įlankoje nuolat darbuojasi ledus laužantis laivas „Perkūnas“.

Pasak uosto kapitono pirmojo pavaduotojo, Laivų eismo tarnybos viršininko Adomo Aleknos, nukritusi oro temperatūra itin apsunkino laivų švartavimą. „Anksčiau Malkų įlankoje konteinerinių laivų, kurie dažnai įplaukia, švartavimas su apsukimu trukdavo apie valandą, o dabar trunka 3-4 valandas. Ledą vis laužant, jis šąla ir didėja ledo susisluoksniavimas, akimirksniu šąla. 25-27 laipsniai įtakos turi“, – kalbėjo viršininkas.

Dėl šalčių dar neužsidarė nė vienas kaimyninis uostas, tačiau kai kurie jų mažesnių laivų jau nepriima ir nukreipia į kitus uostus. „Dar nepajutome, kad kiti uostai užsidarytų, Suomijos, ar Rygos įlankose dar tik žiemos pradžia. Pernai metų patirtis rodo, kad uostams užšalus padaugėja į Klaipėdos uostą atplaukiančių laivų, ypač mažųjų“, – pasakojo A. Alekna.

Pernai metų patirtis rodo, kad uostams užšalus padaugėja į Klaipėdos uostą atplaukiančių laivų, ypač mažųjų“, – pasakojo A. Alekna

Sankt Peterburgas jau apribojo mažų laivų įplaukimą ir nurodė savininkams laivų, neturinčių ledo klasės, į šį uostą nesiųsti. Ledas gali pramušti laivų korpusą ir šie pradėtų skęsti. Rygos uoste vanduo yra gana gėlas, tad taip pat gana greit užšąla. Klaipėdos uostas šiuo atžvilgiu turi prioritetą prieš kaimyninius uostus. 

Bene pirmą kartą istorijoje užšalo Odesos įlanka.

Gelbėja ledlaužis

Per šalčius Klaipėdos uoste pradėjo darbuotis ledlaužis. Praėjusį savaitgalį, anot A. Aleknos, jis dirbo kone be pertraukų.

„Malkų įlankoje ledas siekia 20-25 cm storį, kur sluoksniuotas ir iki 35 cm storio. Laivas tik nuplaukia nuo krantinės ir vėl prišąla, reikia vėl ledus laužyti“, – pasakojo kapitono pavaduotojas A. Alekna. Malkų įlanka yra uždaroje ekvatorijoje, tad ledas neišplukdomas. Atviresnėse zonose esantį ledą srovės išplukdo į jūrą.

Kol kas šalčiai iš Lietuvos neketina trauktis, tad, anot A. Aleknos, situacija tik aštrės, tačiau laivyba uoste nesustos.

Sausį į uostą įplaukė 555 laivai, tiek pat, kiek ir pernai tą patį mėnesį. Šiemet į uostą jau įplaukė du itin ilgi konteineriniai laivai – 294 ir 293 metrų ilgio. Pastarasis į uostą įplaukė praėjusią naktį.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

„Daugiau šypsenos“

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min