Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 8d. 06:30

Laivybai Nerimi Vilniuje aušta aukso amžius

Laivas „Ryga“ šalia Mindaugo tilto turėtų apsistoti jau po kelių dienų.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Laivas „Ryga“ šalia Mindaugo tilto turėtų apsistoti jau po kelių dienų.

Kitaip negu Kaunas, kur šiemet „Raketos“ nebeplaukios Nemunu iki Nidos, Vilnius ketina plėsti laivybą Nerimi. Jeigu orai bus tinkami, jau kitą savaitę nuo Mindaugo tilto gali pradėti kursuoti laivas „Ryga“, o tarp Baltojo ir Žaliojo tiltų ketinama įrengti naują mobiliąją prieplauką. Joje ketinama ne tik švartuoti laivus, bet ir rengti įvairius renginius.

Naujoji prieplauka į Vilnių atkeliaus iš Kauno, kur tapo nebereikalinga panaikinus maršrutą „Raketa“ iš Kauno į Nidą. Anot prieplauką įsigijusios savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktoriaus Ginto Bliuvo, tai buvo labai pigus pirkinys – prieplauka kainavo tik apie 100 tūkst. Lt. „Čia pigiau grybo. Skelbėme konkursą, tai gavome pasiūlymų pirkti prieplaukas už maždaug pusę milijono“, – sakė G.Bliuvas.

Savivaldybės Plėtros ir planavimo skyriaus vedėja Rūta Matonienė teigė, kad mobilioji prieplauka bus įrengta netoli Baltojo tilto, prie jos galės švartuotis laivai, taip pat joje numatoma įrengti Turizmo informacijos centro padalinį, organizuoti kultūrinius, pramoginius renginius. „Prieplauka tikrai nemaža, yra kelios patalpos, todėl galima bus naudoti ne tik laivybos, bet ir kitokioms reikmėms“, – veiklos planą dėstė R.Matonienė.

Oficialus laivybos sezonas Neryje prasidės gegužės 15-ą dieną, tikimasi, kad iki to laiko prieplauka dirbs pilnu pajėgumu. Savo vietą tarp Baltojo ir Žaliojo tiltų ji turėtų užimti jau kitą savaitę.

Į šią prieplauką, kaip į tarpinę stotelę, jau dairosi laivo „Ryga“ savininkas Leonas Benetis. „Kai atplukdys prieplauką, galvosime apie galimybę sustoti šalia jos. Taip bandysime skaldyti maršrutą, kad keleiviai galėtų plaukti trumpiau, ne visą valandą“, – sakė L.Benetis.

Ne vienerius metus Nerimi plaukiojančio laivo savininkas teigė nelauksiąs oficialios sezono pradžios – laivas šalia Mindaugo tilto turėtų atsirasti jau po kelių dienų. Ketinama, kaip ir pernai, plaukioti ir kitu, mažesniu, laiveliu, o vaikams pasiūlyti naują edukacinę programą. Tačiau tikslius veiklos planus L.Benetis teigė atskleisiąs tik tuomet, kai laivai pradės plaukioti – kol kas laukia kraustynių prie Mindaugo tilto rūpesčiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min