Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 26, 13:18

Laivybos taisykles pažeidusiems asmenims Uosto direkcija skirs baudą

Savaitės pradžioje vienoje Klaipėdos uoste veiklą vykdančioje įmonėje atliekant ugnies darbus įvyko incidentas, tačiau apie įvykį VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija nebuvo informuota, nors tai padaryti privaloma nedelsiant. Tad privačios įmonės atsakingiems asmenims gresia piniginė bauda, rašoma pranešime spaudai.
Laivyba
Laivyba / 123RF.com nuotr.

Pagal Klaipėdos valstybinio jūrų uosto laivybos taisykles, susidarius ekstremaliosioms situacijoms ar įvykiams, pažeidus šių taisyklių reikalavimus, uoste esantys fiziniai ir juridiniai asmenys nedelsdami apie tai privalo informuoti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Uosto priežiūros skyriaus budintį uosto dispečerį-koordinatorių ir skubiosios pagalbos tarnybas numeriu 112 pagal įvykio rūšį, taip pat organizuoti ekstremaliųjų situacijų likvidavimo ir jų padarinių šalinimo veiksmus. Tačiau apie įvykusį incidentą Uosto direkcijos dispečeris nebuvo informuotas.

„Yra labai aiški tvarka, numatyta Laivybos taisyklėse, kurios apibrėžia, kaip privaloma elgtis esant ekstremalioms situacijoms ir tokiems įvykiams, koks įvyko šią savaitę. Šių taisyklių privalo laikytis visos uoste esančios įmonės ir asmenys. Tokių įvykių atveju ypač svarbus operatyvumas, visų tarnybų sutelktumas“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Įmonės, kurioje įvyko nelaimė, atsakingiems darbuotojams dėl neinformavimo bus skirta piniginė bauda. Ji siekia nuo 60 iki 140 eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min