Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lakūnas Jurgis Kairys: „An-2 gelbėjimo operacija vyko netinkamai“

Jurgis Kairys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jurgis Kairys
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš Baltijos jūros rengiantis ištraukti lietuvių lėktuvą An-2 parlamentarai toliau aiškinasi, kodėl pilotų gelbėjimo operacija buvo nesėkminga. Į parlamentinę komisiją pakviestas akrobatinio skraidymo meistras Jurgis Kairys pareiškė, kad vandenyje išsigelbėti iš tokio tipo orlaivio yra labai sudėtinga, praneša TV3 „Žinios“.

Tame aukštyje, kuriame skrido An-2, pagal technines charakteristikas radarai lėktuvo negalėjo matyti. Ir nėra tokių reikalavimų, – teigė A.Navickas.

„Ar vanduo užspaudė liukus, ar buvo laiko, ar iš viso buvo mano išeiti per plūstantį vandenį. Kol kas apie tai kalbėti sunku, bet suprantu, kad iš tokios konstrukcijos lėktuvo išsigelbėti tikrai yra sudėtinga“, – teigė J.Kairys.

Pats Graikijoje į jūrą sportiniu lėktuvu nukritęs ir išsigelbėjęs J.Kairys sako, kad šaltame Baltijos jūros vandenyje net ir turint plaustą galima išgyventi apie 6 valandas, todėl labai svarbus yra gelbėjimo operacijos operatyvumas, o jos Lietuva nesugebėjo užtikrinti.

„30 minučių yra riba, per kurią siunčiami atitinkami signalai. Gelbėjimo tarnybos gali priimti sprendimus ir tam laikui nepasibaigus“, – teigė lakūnas.

Kadrai iš filmuotos medžiagos/Lėktuvas An-2
Kadrai iš filmuotos medžiagos/Lėktuvas An-2

Tuo metu pareigūnai sako padarę viską, ką galėjo ir ko reikalauja instrukcijos. Pasienio apsaugos vadovai teisinasi, kad iš 5 turimų sraigtasparnių, tik vienas būtų galėjęs vykdyti paiešką virš jūros nelaimės vietoje. Kiti į jūra skristi gelbėjimui gali ne toliau nei 20 km.

Net ir to vienintelio sraigtasparnio paieškai nebuvo galima pasitelkti, nes jis šiuo metu neparuoštas skrydžiams, nes rengiamas rugpjūtį numatytai misijai Viduržemio jūroje.

„Tame aukštyje, kuriame skrido An-2, pagal technines charakteristikas radarai lėktuvo negalėjo matyti. Ir nėra tokių reikalavimų“, – teigė Karinių oro pajėgų vadas Audronis Navickas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Artūras Paulauskas minėjo, kad komisijai teks vertinti, ar buvo mestos pakankamos pajėgos An-2 pilotų gelbėjimui.

Kitą savaitę parlamentarai ketina Klaipėdoje, Karinių jūrų pajėgų gelbėjimo centre aiškintis, kaip vyko An-2 gelbėjimo operacija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min