Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 19d. 13:19

Lankydamas karius Čagčarane Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius jiems perdavė kalėdinę eglę ir lietuviškos duonos

Įteikiama tikra kalėdinė eglė
Vyresniosios leitenantės Indrės Sejonienės nuotr. / Įteikiama tikra kalėdinė eglė

Antradienį, tęsdamas vizitą Afganistane, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius lankėsi Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje Čagčarane. Čia jis susitiko su PAG tarnaujančiais kariais ir civiliais ir Goro provincijos gubernatoriumi Sayedu Anwaru Rahmati.

Kaip rašoma pranešime spaudai, susitikime su gubernatoriumi Lietuvos kariuomenės vadas aptarė saugumo situaciją regione, nuveiktus darbus ir Goro provincijos ateitį po to, kai 2013 m. pabaigoje veiklą Goro provincijoje baigs Lietuvos vadovaujama PAG. Goro provincijos gubernatorius padėkojo už Lietuvos indėlį atkuriant Goro provinciją. Jis pabrėžė, kad šalių partnerių vykdomų projektų įgyvendinimas Goro provincijoje didele dalimi priklauso nuo PAG vykdomos veiklos. Gubernatorius taip pat dėkojo PAG partneriams Japonijai ir JAV už aktyvią veiklą provincijoje.

Lietuvos kariuomenės vadas, kreipdamasis į gubernatorių, dėkojo jam už pažangų požiūrį ir išreiškė viltį, kad ir  išvedus Lietuvos karius situacija Goro provincijoje ir toliau gerės.

Susitikęs su Lietuvos kariais kariuomenės vadas aptarė jų tarnybos sąlygas, vykdomas užduotis, žiemos iššūkius, atsakė į karių klausimus. Vadas karius pasveikino su artėjančiomis šventėmis, perdavė iš Lietuvos atvežtas lauktuves: lietuviškos duonos ir kalėdinę eglutę. 

Šiuo metu Afganistano Goro provincijoje misijoje užduotis vykdo šešioliktoji PAG Lietuvos karių pamaina, sudaryta daugiausia iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės karių savanorių. Pamainai ir visam kariniam kontingentui vadovauja šios rinktinės vadas pulkininkas Linas Kubilius.

Vizito Afganistane metu Lietuvos kariuomenės vadas taip pat susitiko su NATO operacijos Afganistane vadovybės atstovais, vietos valdžios ir saugumo pajėgų atstovais, susitiko su Lietuvos Specialiosios misijos Afganistane vadovu Gintaru Bagdonu.

Kartu su kariuomenės vadu Afganistane lankosi Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis, JAV gynybos atašė Lietuvoje pulkininkas leitenantas Jeffrey L. Jennette ir kiti.

Planuojama, kad Lietuvos kariuomenės vado vizitas Afganistane vyks iki šios savaitės pabaigos.

Lietuvos kariuomenė tarptautinėje operacijoje Afganistane dalyvauja nuo 2002 m. 2005 m. Lietuva prisiėmė įsipareigojimą vadovauti PAG Afganistano Goro provincijoje, kurios veikloje kartu dalyvauja Lietuvos kariuomenės daliniai ir Užsienio reikalų ministerijos įsteigtos Specialiosios misijos Afganistanui civiliai ekspertai. Afganistane vis labiau įsibėgėjant atsakomybės už saugumo užtikrinimą vietos pajėgoms perdavimo procesui, Gore veikiančios Lietuvos vadovaujamos PAG pagrindinė užduotis – rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Čekijos, Ukrainos ir Kroatijos atstovai. PAG civilinis elementas sudarytas iš Lietuvos, Japonijos ir JAV atstovų, kurie vykdo ir koordinuoja vystomojo bendradarbiavimo projektus. Lietuvos karių stovykloje veikia Europos Sąjungos policijos misijos (EUPOL) padalinys, kuris moko teisėsaugos institucijas, joms pataria bei remia.

Lietuva planuoja iki 2013 metų pabaigos išvesti savo karius iš Afganistano Goro provincijos ir užbaigti Goro provincijos atkūrimo grupės misiją. Iki Lietuvos karių atitraukimo iš Goro  provincijos PAG veikloje dar dalyvaus gegužę misiją iš PAG-16  perimsianti  17-oji Lietuvos karių pamina.

Šiuo metu NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje dalyvauja apie 260 Lietuvos karių, kurie atlieka tarnybą Goro provincijos atkūrimo Čagčarane, Oro pajėgų mokymo grupėje Kandaharo provincijoje ir Specialiųjų operacijų eskadrone Afganistano pietuose. Keli Lietuvos kariai vykdo užduotis Afganistano Vakarų regiono vadavietėje. Logistinį aprūpinimą Lietuvos kariams Afganistane užtikrina Nacionalinis paramos elementas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min