TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lapkričio 8-ąją bus įteikti Baltijos Asamblėjos medaliai

Baltijos asamblėjos apdovanojimai, Leonardas Sauka
Olgos Posaškovos nuotr. / Baltijos asamblėjos apdovanojimai, Leonardas Sauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 8 d. bus įteikti Baltijos Asamblėjos medaliai.

BA medaliais nacionalinių BA delegacijų ir BA Prezidiumo sprendimu kiekvienais metais apdovanojami Baltijos valstybių bendradarbiavimui nusipelnę asmenys.

Lietuvos delegacijos siūlymu šiais metais medaliais bus apdovanoti: akademikas prof. habil. dr. Leonardas Kairiūkštis – už svarų indėlį į Lietuvos mokslą, ilgametį, aktyvų ir kompetentingą darbą leidžiant trijų Baltijos šalių miškų mokslų žurnalą, pastangas išsaugoti unikalią Baltijos regiono aplinką ir biologinę įvairovę bei Lietuvos, Latvijos ir Estijos mokslininkų skatinimą bendradarbiauti vykdant mokslinius tyrimus ir skleidžiant jų rezultatus; informatikos mokslo ir skaičiavimo technikos kūrimo ir plėtojimo pradininkas Lietuvoje akademikas prof. habil. dr. Laimutis Adolfas Telksnys – už aktyvų bendradarbiavimą su Baltijos šalimis diegiant informacines technologijas moksliniuose tyrimuose, plėtojant internetą, kuriant akademinius kompiuterių tinklus ir užtikrinant jų sąveiką; prof. dr. Dalia Kiseliūnaitė, kuri inicijavo latvistikos studijas Klaipėdos universitete ir joms vadovauja.

Dėstomieji dalykai: latvių kalba, lyginamoji baltų kalbų gramatika, etnologija, morfologija, kalbotyros įvadas. Inicijavo ir koordinuoja KU ir Liepojos universiteto glaudų bendradarbiavimą, šių universitetų nuolatinius studentų mainus.

Mokslininkės tyrinėjimų sritis – lietuvių ir latvių kalbų sąveika, kuršių kalbos substratas Žemaitijoje, prūsų kalbos pėdsakai Kuršių nerijoje ir Mažojoje Lietuvoje. Kalbininkė kasmet organizuoja lauko tyrimus (ekspedicijas), vadovauja Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto latvistikos centrui, tyrinėja kuršininkų kalbą ir etninę kultūrą; Violeta Butkienė – Vytauto Didžiojo universiteto Letonikos centro jaunesnioji mokslo darbuotoja.

Dėstomieji dalykai: latvių kalba, lietuvių kalbos kultūra, leksikologija, vertimo teorija ir praktika. Latvių kalbą dėsto nuo 1990 m. Išleidusi studentams mokomąsias knygeles „Latvių kalbos leksikos minimumas“ (1999), „Baltų kalbų pradžiamokslis“ (bendraautorė K. Vaisvalavičienė, 2012). 1981–1988 metais dalyvavo folkloro sąjūdyje, ekspedicijose Lietuvoje ir Latvijoje.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min