Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 09, 08:39

LAT sprendimas Sausio 13-osios byloje atidėtas iki birželio 30 dienos

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) sprendimo paskelbimas Sausio 13-osios byloje nukeltas iš birželio 15 dienos į birželio 30-ąją.
Aukščiausiasis Teismas
Aukščiausiasis Teismas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kaip pranešė LAT, paskelbimas atidėtas dėl didelės bylos apimties ir keliamų teisės klausimų sudėtingumo.

Sausio 13-osios bylą kasacine tvarka Aukščiausiasis Teismas baigė nagrinėti kovą. Prokuratūra prašo atmesti visus kasacinius skundus Sausio 13-osios byloje ir palikti galioti Apeliacinio teismo nuosprendį be jokių pakeitimų.

Nuteistųjų advokatai Aukščiausiajam Teismui skundžiasi, kad jų ginamieji buvo nuteisti pagal kitus Baudžiamojo kodekso straipsnius, nei už tokius pat įvykius anksčiau kitoje Sausio 13-osios byloje nuteisti buvęs Lietuvos komunistų partijos vadovas Mykolas Burokevičius ir kiti asmenys.

Prokurorų manymu, nuteistųjų teisė į teisingą teismą ir gynybą nebuvo pažeista.

Aukščiausiajame Teisme nagrinėjami skundai dėl Olego Morkovskio, Dmitrijaus Filipovo, Viktoro Romančevskio, Jurijaus Melio, Vladimiro Demidovo, Konstantino Usovo, Jurijaus Strašnenkos, Alberto Galinaičio, Michailo Golovatovo, Grigorijaus Belouso, Sergejaus Panikarovo, Anatolijaus Fefelovo ir Genadijaus Ivanovo nuteisimo.

Visiems jiems, išskyrus bausmę pataisos namuose atliekantiems J.Meliui ir G.Ivanovui, nuosprendžiai buvo paskelbti už akių.

Nukentėjusieji ir Generalinė prokuratūra nuosprendžio neskundė.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

Dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų Sausio 13-osios byloje nuteisti 67 buvę sovietų kariai ir karininkai. Tarp jų yra ir dabar jau miręs buvęs sovietų gynybos ministras Dmitrijus Jazovas.

Dauguma kaltinamųjų šioje byloje nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisakė juos išduoti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min