Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latgaloje planuojama pastatyti paminklą Lietuvos karaliui Mindaugui ir karalienei Mortai

Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos ambasadorius Latvijoje Antanas Valionis liepos 20 dieną viešėjo Agluonoje, kur vyko iniciatyvinės grupės dėl karaliaus Mindaugo ir karalienės Mortos atminimo įamžinimo narių susitikimas.

Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad jame taip pat dalyvavo Lietuvos Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, Lietuvos verslininkų asociacijos prie Lietuvos ambasados Latvijoje prezidentas Romas Gailevičius, Agluonos savivaldybės dūmos pirmininkas Igors Reščenko, Agluonos bazilikos dekanas Andris Aglonietis, Latvijos menų akademijos profesorius Osvalds Zvejsalnieks, Rezeknės latgalių kultūros bendruomenės vykdantysis direktorius Peteris Keišs.

Diskusijoje, kurioje buvo aptarta galimybė Agluonoje pastatyti paminklą karaliui Mindaugui ir karalienei Mortai, Lietuvos ambasadorius teigė, kad šis projektas patvirtina bendrą dviejų baltų tautų – lietuvių ir latvių – istorinę patirtį.

Išklausius visas komiteto narių nuomones bei aplankius Agluonos bažnyčią, buvo galutinai pritarta idėjai pastatyti paminklą, įamžinsiantį karaliaus Mindaugo ir karalienės Mortos atminimą.

Jį pastatyti planuojama iki 2013 metų, nes tais metais bus minimos 750–osios Mindaugo mirties metinės.

Artimiausioje iniciatyvinės grupės darbotvarkėje numatyta galutinai apsispręsti dėl tikslios paminklo statymo vietos bei konkurso organizavimo sąlygų.

Siekiant kuo įvairiapusiškiau atskleisti iki šiol daugybe paslapčių gaubiamo, tačiau itin reikšmingo abiems baltų tautoms istorinio laikotarpio įvykius taip pat buvo nutarta pakviesti žinomiausius Lietuvos ir Latvijos istorikus.

Nors tiksli karaliaus Mindaugo žūties vieta nėra žinoma, manoma, jog Mindaugas 1263 metų rudenį buvo nužudytas ir palaidotas būtent Agluonoje, Latgaloje. Šiandien netoli Daugpilio esanti Agluona yra žinoma kaip didžiausias Latvijos katalikų centras šalyje. Išskirtinio dėmesio ji susilaukia kiekvienais metais rugpjūčio 14–15 dienomis, kai į Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo iškilmes suplūsta per šimtą tūkstančių piligrimų iš viso pasaulio.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min