Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 7d. 13:01

Latvija žada sušvelninti sankcijas be asmens dokumentų per sieną važiuojantiems lietuviams

Siena su Latvija
VSAT nuotr. / Siena su Latvija

Latvija žada sušvelninti sankcijas be asmens dokumentų per sieną važiuojantiems lietuviams, sutarta per trijų Baltijos šalių vidaus reikalų ministrų susitikimą.

„Viena svarbiausių aktualijų per Baltijos šalis keliaujantiems vairuotojams – susitarimas su Latvijos ir Estijos pareigūnais sušvelninti sankcijas asmenims, neturintiems tapatybę patvirtinančių dokumentų. Nors visi priklausome Šengeno erdvei, kaimyninėse šalyse iki šiol išlikusi perteklinės dokumentų patikros praktika ir taikomos neadekvačiai didelės baudos. Lietuvos pareigūnai žmones, pamiršusius ar netekusius asmens dokumentų, tik įspėja, o baudas taiko tik nuolat reikalavimų nepaisantiems vairuotojams. Tokios praktiko teigė pradėsianti laikytis ir Latvija. Žinoma, tai nereiškia, kad į Latviją galima vykti be dokumentų. Kalbu apie išskirtinius atvejus“, – sakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Sutarta ir dėl sklandesnio Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo ekstremalių situacijų – gaisrų, stichinių nelaimių – atvejais. Nors 2001 m. Rygoje buvo pasirašyta Lietuvos ir Latvijos vyriausybių sutartis „Dėl abipusės pagalbos stichinių nelaimių ir kitų didelių avarijų atveju“, tačiau gelbėjimo tarnybos susiduria su nemažai praktinių kliūčių vykdamos į kaimyninę šalį teikti operatyvios pagalbos, teigiama pranešime spaudai.

„Tenka apgailestauti, kad dėl ilgų biurokratinių derinimų 2008 m. Lietuvos ir Latvijos pasienyje Latvijos Skaistgalnės miestelyje kilus gaisrui Lietuvos gaisrininkai negalėjo laiku suteikti pagalbos. Papildysime susitarimą nuostatomis, leisiančiomis pirmiausia nedelsiant reaguoti į pagalbos kvietimą, visus reikiamus leidimus suderinant vėliau“, – sakė ministras Raimundas Palaitis.

Per susitikimą trijų Baltijos šalių vidaus reikaų ministrų taip pat apsikeitsta informacija dėl tabako gaminių, alkoholio ir degalų kontrabandos. „Savaime suprantama, kad ekonominis sunkmetis ir Baltijos šalyse šioms prekėms taikomi didesni akcizai nei Rusijoje ar Baltarusijoje, suponuoja prielaidas kontrabandai. Visose šalyse situacija panaši, ir visiškai ją suvaldyti kol kas sudėtinga“, – sakė ministras R. Palaitis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min