Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 2d. 15:18

Latvijoje prasidėjo Baltijos bataliono vertinamosios pratybos (nuotraukos)

Pratybos Latvijoje
Vyresniojo seržanto Nerijaus Vito/KAM nuotr. / Pratybos Latvijoje

Antradienį Latvijoje, Adažių poligone, prasidėjo tarptautinės Baltijos bataliono vertinamosios pratybos „Baltijos Erelis 2009“ (angl. „Baltic Eagle 2009“).

Vyresniojo seržanto Nerijaus Vito/KAM nuotr. /Pratybos Latvijoje
Vyresniojo seržanto Nerijaus Vito/KAM nuotr. /Pratybos Latvijoje

Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, Adažių poligono rikiuotės aikštėje iškilmingai pakeltos Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos ir NATO aljanso vėliavos. Pratybų atidarymo ceremonijoje dalyvavo Latvijos gynybos ministerijos patarėjas admirolas Andrejus Mazmalis, Latvijos kariuomenės vadas generolas majoras Juris Maklakovas, pratybų vadovas Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis, Latvijos ir Estijos sausumos pajėgų vadovybių atstovai, Danijos patarėjų ir mokymo grupės vadas pulkininkas Verneris Iversenas.

Pratybose, kurių metu bus vertinamas bataliono kovinio pasirengimo lygis, dalyvaus apie 1 tūkst. karių. Beveik pusė iš jų atvyko iš Lietuvos. Pratybas organizuoja ir vykdo Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų Motorizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ kartu su Latvijos ir Estijos sausumos pajėgų brigadomis, mokymus planuoja Baltijos valstybių kariuomenių Sausumos pajėgų vadai.

Vyresniojo seržanto Nerijaus Vito/KAM nuotr. /Pratybos Latvijoje
Vyresniojo seržanto Nerijaus Vito/KAM nuotr. /Pratybos Latvijoje

Pratybos bus vertinamos pagal NATO procedūras. Trišalio bataliono pasirengimą budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose vertins Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai, prie vertintojų štabo prisijungs Danijos kariuomenės patarėjų ir mokymo grupės, keletą metų aktyviai dalyvaujančios Baltijos šalių sausumos pajėgų brigadų koviniame rengime, atstovai. Taip pat pratybose dalyvaus NATO vadaviečių atstovai, kurie prižiūrės, kaip atliekamas trišalio bataliono vertinimas.

Pagal pratybų scenarijų kariai bus išsiųsti į karinio konflikto regioną, kur vykdys plataus masto operacijas: žygį į susitelkimo rajoną, puolamąsias ir gynybines užduotis. Pratybos vyks trimis etapais: pajėgų integravimo, lauko pratybų ir kovinio šaudymo.

Temos: 1 Batalionas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min