Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latvijos parlamentas svarsto Austriją smerkiančią rezoliuciją

Michailas Golovatovas
flgm.ru nuotr. / Michailas Golovatovas
Šaltinis: BNS
0
A A

Latvijos parlamentas pradėjo svarstyti rezoliuciją, kurioje smerkiama buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą skubiai paleidusi Austrija.

Ketvirtadienį 57 Seimo nariams balsavus už ir 21 prieš, rezoliucija perduota toliau svarstyti Užsienio reikalų komitetui. Rezoliucijai per pirmąjį balsavimą pritarė valdantysis Vienybės blokas ir opozicijoje esantys nacionalistai, prieš buvo prorusiškas „Santarvės centras“.

„Latvijos parlamentas mano, kad Austrija sukūrė pavojingą precedentą, kuris gali pakirsti ES šalių solidarumą ir vienybę. Nusikaltimais žmoniškumui įtariamo asmens paleidimas prilygsta svarbiausių ES vertybių naikinimui – žmogaus teisių į pagrindines laisves, demokratijos ir teisės viršenybės. Šios vertybės negali būti efektyviai apsaugotos, jei taikomi dvigubi standartai buvusios Sovietų Sąjungos piliečiams, kurie įvykdė nusikaltimus žmoniškumui. Neleistina, kad kai kurios ES valstybės narės saugo kriminalinės organizacijos – sovietų KGB – narius“, – rašoma rezoliucijos projekte.

„Austrijos sprendimas nebendradarbiauti rodo, kad ji naikina solidarumą ir teisinį bendradarbiavimą tarp ES valstybių narių“, – teigiama dokumente.

Latvijos parlamentas ketina paraginti tarptautinę bendriją pasmerkti Austrijos sprendimą paleisti M.Golovatovą ir pripažinti, kad sovietų totalitarinio režimo nusikaltimai iš esmės buvo identiški nacių.

Latvijos įstatymų leidėjai taip pat ketina pabrėžti būtinybę sulaikyti visus asmenis, įtariamus karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui.

Dėl įtariamojo Sausio 13-osios byloje M.Golovatovo paleidimo Latvija antradienį Austrijos ambasadoriui įteikė oficialią notą.

Televizijos bokštą 1991 metų sausį šturmavusiam būriui vadovavęs M.Golovatovas Austrijos sostinėje Vienoje buvo sulaikytas praėjusį ketvirtadienį ir praėjus 22 valandoms paleistas. M.Golovatovui Lietuva yra išdavusi Europos arešto orderį.

Šis Austrijos poelgis sukėlė didelį Lietuvos pasipiktinimą, ją taip pat sukritikavo Latvijos ir Estijos pareigūnai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min