Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2010 01 11

Latvijos policija pasirengusi sausio 13 dieną neleisti pasikartoti praėjusių metų riaušėms, teigia VRM vadovė

Vidaus reikalų tarnybos pasirengusios neleisti trečiadienį, sausio 13 dieną, pasikartoti praėjusių metų riaušėms, pirmadienį interviu Latvijos radijui patikino vidaus reikalų ministrė Linda Mūrniecė.
Riaušės Rygoje sausio 13 dieną.
Riaušės Rygoje sausio 13 dieną. / „Scanpix“ nuotr.

Policija jau senokai dirba sustiprintu režimu, pranešė ji.

„Kaip ir esant kitoms datoms, vadinamoms rizikos datomis, policija visiškai pasirengusi veikti. Mes jau gana senokai iš anksto dirbame sustiprintu režimu, kad kontroliuotume, kas vyksta iki minėtos datos. Sausio 13–ąją mes taip pat būsime visur ir stebėsime, kad renginiai vyktų taip, kaip jie turi vykti, ir kad žmonių saugumas būtų užtikrintas. Taigi, manau, jokių nepaprastųjų įvykių negali būti“, – sakė L.Mūrniecė.

Tačiau, pažymėjo ji, žmonės turi būti atsargūs, kad patys apsigintų.
 
Ministrė pranešė, kad paraiškų renginiams sausio 13–ają gauta ir iš radikalių organizacijų, ir iš „pavienių antisocialinių asmenų“.

„Aišku, kad šie žmonės, pateikę paraiškas renginiams, norės susirinkti ne dėl tų priežasčių, dėl kurių pernai sausio 13 dieną vyko renginys Katedros aikštėje. Tikriausiai, žmonės nori pasirodyti, išsireklamuoti, priminti apie save. Kai kurios smulkios partijos mėgina pasidaryti sau politinę reklamą artėjant rinkimams“, – mano ji.

„Aišku, kad žmonės, kurie susirinks prie banko „Parex“ pastato, pamėgins visaip save pademonstruoti“, – pridūrė L.Mūrniecė.
Vidaus reikalų tarnybos išaiškino ir tuos, kas gali prisijungti prie šių renginių, ir jau seniai dirba prevencinį darbą.

Kaip jau pranešta, organizacijos „Antiglobalistai“ aktyvistai buvo numatę sausio 13 dieną susirinkti nuo 17 val. 30 min. iki 19 val. prie buvusio banko „Parex“ pastato Smilšu gatvėje Rygos senamiestyje ir pareikšti protestą prieš tai, kad valstybė perėmė banką, neatsižvelgdama į žmonių nuomonę, bet Rygos dūmos paraiškų susirinkimams, eitynėms ir piketams nagrinėjimo komisija susitarė su organizacija perkelti šį renginį, ir jis vyks tuo pačiu laiku, tik kitoje vietoje – prie naujo „Parex“ pastato Citadelės gatvėje.Aišku, kad žmonės, kurie susirinks prie banko „Parex“ pastato, pamėgins visaip save pademonstruoti.

Dalyvauti renginyje norą taip pat pareiškė Aplinkosaugos klubas ir Agrio Sūnos vadovaujamas Latvijos judėjimas „Solidarumas“.

Praėjusių metų sausio 13 dienos vakarą Katedros aikštėje įvyko opozicinės partijos „Visuomenė kitai politikai“ surengtas mitingas su raginimais, kad Latvijos prezidentas paleistų Seimą. Jame dalyvavo apie 10 tūkst. žmonių.

Mitingas vyko ramiai, bet jam pasibaigus maždaug tūkstantis demonstrantų nuėjo prie Seimo pastato, kur pradėjo daužyti parlamento pastato langų stiklus, niokoti policijos automobilius ir mėtyti grindinio akmenis, butelis bei kitus daiktus į tvarkos saugotojus. Buvo padaryta žalos taip pat keliems kitiems pastatams ir parduotuvėms senamiestyje, keli policininkai ir riaušininkai buvo sužeisti.

Prieš tai internete pasirodė anoniminių raginimų imtis smurto sausio 13 dieną. Saugumo policija pradėjo baudžiamąją bylą už raginimus smurtu pakeisti valstybės santvarką ir jų platinimą. Ši byla tebenagrinėjama. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius