Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 balandžio 8d. 10:06 , Atnaujinta: 2020 balandžio 8d. 14:10

Vyriausybė apsisprendė: karantinas – dar dvi savaites, judėjimo Lietuvoje ribojimai prasidės dar penktadienio vakarą

Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis
Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad karantinas tęsis iki balandžio 27 dienos. Ministrų kabinetas sutiko, kad judėjimo Lietuvoje ribojimai prasidėtų penktadienio vakarą ir tęstųsi iki pirmadienio vakaro: bus 300 postų, budės 3 000 pareigūnų. Vyriausybė nusprendė, kad visiems viešosiose vietose taps privaloma dėvėti kaukes.

Anot Vyriausybės priimto nutarimo, viešosiose vietose nuo penktadienio privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – ar tai būtų veido kaukės, respiratoriai ar kitos priemonės.

Anksčiau tai buvo tik rekomenduojama.

Judėjimo Lietuvoje ribojimai prasidės penktadienį

Vyriausybė nusprendė, kad nuo balandžio 10 dienos, tai yra penktadienio, 20 valandos iki balandžio 13 dienos 20 valandos Lietuvoje ribojamas asmenų atvykimas į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestus ir miestelius.

Išskyrus atvejus, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, darbo atlikimo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo.

Ribojimas netaikomas asmenims, kurie vyksta į ne į savo gyvenamą savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto nuosavybės teise.

Posėdyje turėjo pasisakyti Savivaldybių asociacijos vadovė Roma Žakaitienė, tačiau dėl techninių kliūčių jos nesigirdėjo – posėdis vyko nuotoliniu būdu.

Eismą ribos 3 tūkstančiai pareigūnų

Velykų savaitgalį taikomiems draudimams vykti į kitus miestus užtikrinti bus pasitelktos 3 tūkst. policijos ir kitų tarnybų pareigūnų pajėgos, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Keliuose bus įrengta 300 policijos postų, kuriuose automobiliais vykstantys piliečiai bus tikrinami, ar nepažeidžia izoliacijos tvarkos.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad šios priemonės reikalingos apsaugoti vyresnio amžiaus gyventojus ir sulaikyti jų artimuosius nuo kelionių į kitus Lietuvos miestus.

„Savaitgalį keliuose bus įrengta 300 policijos postų, kuriuose automobiliais vykstantys piliečiai bus tikrinami, ar nepažeidžia izoliacijos taisyklių. Šį kartą mums visiems svarbiausia turi būti kitų žmonių saugumas ir sveikata“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Policijos pareigūnams, vidaus reikalų ministrės pavedimu, viešąją tvarką ir žmonių saugumą padės užtikrinti policijos rėmėjų, Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnai.

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla tvirtina, kad pareigūnai dirbs ne tik keliuose, bet patruliuos ir viešosiose vietose, kontroliuos asmenis, kuriems skirta izoliacija, ar tuos, kurie pažeidinėja karantino reikalavimus, reaguos ir į kitus pranešimus apie pažeidimus ar nusikalstamas veikas.

Kaip skelbiama ministerijos pranešime, policija žada pasitelkti ir kitas, „viešai nematomas technines priemones“, kurios taip pat padės kontroliuoti asmenų judėjimą ir suvaldyti situaciją Šv. Velykų savaitgalį. Šiuo metu tariamasi su šalies savivaldybėmis, kad prie kai kurių įvažiavimų į miestus būtų pastatyti specialūs ženklai, ribojantys įvažiavimą.

Leidžia atvykti į Lietuvą kai kuriems užsieniečiams, prekybą sėklomis, trąšomis

Vyriausybė taip pat leido augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekybą lauko sąlygomis specializuotose vietose.

Ministrų kabinetas sutiko, kad nebūtų draudžiama patikimumo užtikrinimo paslaugų tiekėjų sudarytų kvalifikuotų sertifikatų išdavimo paslaugų, kai jos teikiamos maisto prekių parduotuvėse.

Iki šiol, saugantis ligos, buvo draudžiamas užsieniečių atvykimas į Lietuvą, nebent jie turi leidimą gyventi šalyje, yra diplomatai, vykdo tarptautinius pervežimus.

Šis draudimas trečiadienį palengvintas – padaryta išimtis užsieniečiams, kurie yra Lietuvos piliečių šeimų nariai, tėvai arba įtėviai, vaikai arba įvaikiai, sutuoktiniai, globėjai.

Projektas papildytas nuostata, kad ekipažų ir įgulų nariai, vykdantys tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, per Lietuvos teritoriją vyksta be būtinojo sustojimo.

Vyriausybė taip pat nusprendė, kad nustačius ekipažų ar įgulų nariams, kurie vykdo tarptautinius komercinius vežimus bet kokios rūšies transporto priemonėmis, vykstantiems tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją, COVID-19 ligos simptomus, Valstybės sienos apsaugos tarnyba privalo neįleisti šių asmenų, išskyrus Lietuvos respublikos piliečius ir asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvoje.

Šiuo metu yra numatyti keli pasienio punktai, per kuriuos galimas įvažiavimas į Lietuvą. Vyriausybė siūlo leisti atvykti ir per kitus, bet tik gavus Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimą.

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį teigė, kad karantinas bus pratęstas dviem savaitėms. Tačiau dėl konkrečių palengvinimų žadėjo spręsti tik žinodamas, kaip praėjo Velykų savaitgalis, per kurį žmonės raginami likti namuose, nevykti lankyti giminaičių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min